Výherci soutěže Voda jako povolání
Vyhlášení výsledků soutěže pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií.
V pátek 29. dubna 2016 rozhodla odborná porota složená ze zástupců pořadatele o výsledcích dětské soutěže Voda jako povolání, která byla vyhlášena u příležitosti Světového dne vody 2016.
Stále ale probíhá doprovodná soutěž pro veřejnost, ve které můžete v období od 20. 4. - 20. 5. 2016 hlasovat o nejlepší obrázek na facebookovém profilu ,,Jen to dobré".
Výhercům srdečně gratulujeme!
Nejlepší práce budou prezentovány také na výstavě v Národním zemědělském muzeu od června do července 2016.
O podrobnostech předání cen budou ocenění informováni dopisem.
Kategorie: Obrázky
1. místo
Hydrometeorologové: Magdalena Martinů, 7 let, 2. třída, ZŠ Trnávka, Příbor, Moravskoslezský kraj
2. místo
Před vyplutím: Matyáš Gregor, 10 let, 4. B, ZŠ T.G.Masaryka, Bystřice nad Pernštejnem, Kraj Vysočina
3. místo
Voda nás živí: Natálie Chumlenová, 10 let, 5. A, ZŠ Habartov, Karlovarský kraj
4. Přehrada Bystřička zachycuje vodu. Rybáři loví ryby: Sabina Škrabalová, 10 let, 4. třída, ZŠ Dřevohostice, Olomoucký kraj
5. Rybolov na moři: Barbora Švarcová, 11 let, 5. B, ZŠ Komenského, Nové Hrady, Jihočeský kraj
6. Hasičské auto také pracuje s vodou: Matěj Podraský, 9 let, 4. třída, ZŠ Nová Ves, Frýdlant n. O., Moravskoslezský kraj
7. Potápěč záchranář: Ondřej Sedláček, 4. C, ZŠ Černošice, Pod školou 447, Středočeský kraj
8. Výlov: Valentýna Séglová, 10 let, 4. třída, ZŠ a MŠ Tlustice, Středočeský kraj
9. Kapitán Bohouš a jeho krab Kája jedou na okružní cestu kolem světa: Daniela Dobešová, 11 let, 5. třída, ZŠ Dohalice, Královehradecký kraj
10. Hrázný pouští vodu: Kristýna Jandová, 11 let, 5. A, ZŠ T. G. Masaryka, Modřanská 10a, Praha 4, Hlavní město Praha
11. Rybářský sen: Sofia Szentiványi, 8 let, 2. A, 2. ZŠ, Schwarzova 20, Plzeň, Plzeňský kraj
12. Plavčík: Adéla Benediktová, 10 let, 4. A, ZŠ Mánesova, Stříbro, Plzeňský kraj
13. Instalatér: Adam Hrabovský, 11 let, III. třída - 5. ročník, ZŠ Branky, Zlínský kraj
14. Baštýř při výlovu svého rybníka: Lenka Válková, 11 let, 4. třída, ZŠ praktická Rožnov p. Radhoštěm, Tyršovo nábřeží 648, Rožnov p. Radhoštěm, Zlínský kraj
Kategorie: Hry
1. místo
Gymnázium Polička, nábřeží Svobody 306, 572 01 Polička, Pardubický kraj
Název hry: Průzkumníci českých řek
Autoři: Stanislav Grubhoffer (6. třída), Jakub Andrlík (6. třída), Aneta Kastnerová (6. třída)
2. místo
Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, Hodslavice 300, 742 71 Hodslavice, Moravskoslezský kraj
Název hry: 60 s. - Voda jako povolání
Autoři: Eva Franková (8. třída), Aneta Indráková (8. třída), Vendula Horáková (8. třída)
3. místo
Základní škola Dr. M. Tyrše, Mánesova 1526, 470 01 Česká Lípa, Liberecký kraj
Název hry: Co víš o vodě
Autor: Adéla Chválová (8. třída)
4. Základní škola Velké Hoštice, Zámecká 207, 747 31 Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj
Název hry: Cesty vodním potrubím
Autoři: Šimon Graza (15 let), Veronika Schaffartziková (15 let), František Michalčík (15 let)
5. Základní škola 1. máje, Třída 1. máje, 753 01 Hranice, Olomoucký kraj
Název hry: Mlýnské kolo
Autor: Lenka Tvrdoňová (6. třída)
6. Základní škola Sobotka, Jičínská 136, 507 43 Sobotka, Královehradecký kraj
Název hry: Cesta do hlubin
Autoři: Michaela Pažoutová, Adéla Kuželová, Petra Loumová (13 let)
7. Základní škola a Mateřská škola, Stráž nad Nisou, Majerova 138, 463 03 Stráž nad Nisou, Liberecký kraj
Název hry: Od břehu ke břehu
Autoři: Jakub Šourek (9. třída), Kryštof Knop (9. třída), Jiří Ihnaťo (9. třída)
8. Základní škola Vsetín Luh, Jasenická 1544, 755 01 Vsetín, Zlínský kraj
Název hry: Rožmberk
Autoři: Markéta Hurtová (9. třída)
9. Mendelovo gymnázium Opava, Komenského 5, 746 01 Opava, Moravskoslezský kraj
Název hry: Kdo krade ryby
Autoři: Veronika Mačáková (14 let, 8. třída), Markéta Pernicová (14 let, 8. třída)
10. Základní škola Tuchlovice, Školní 277, 273 02 Tuchlovice, Středočeský kraj
Název hry: Voda jako povolání
Autor: Lída Kačenková (6. třída)
11. Masarykova základní škola Litoměřice, Svojsíkova 5, 412 01 Litoměřice, Ústecký kraj
Název hry: H2O
Autoři: Tereza Lojdová (9. třída), Sára Sitáková (9. třída)
12. Základní škola Šrámková, Šrámkova 4, 747 05 Opava 5, Moravskoslezský kraj
Název hry: Od pramene k moři
Autoři: Jana Hopjanová (6. třída), Eliška Stejskalová (6. třída)
Vybrané společenské hry budou nafoceny a zveřejněny v průběhu měsíce května.
Přílohy
- Magdalena Martinů (JPG, 2 MB)
- Matyáš Gregor (JPG, 4 MB)
- Natálie Chumlenová (JPG, 2 MB)
- Sabina Škrabalová (JPG, 3 MB)
- Barbora Švarcová (JPG, 3 MB)
- Matěj Podraský (JPG, 2 MB)
- Ondřej Sedláček (JPG, 4 MB)
- Valentýna Séglová (JPG, 3 MB)
- Daniela Dobešová (JPG, 2 MB)
- Kristýna Jandová (JPG, 2 MB)
- Sofia Szentiványi (JPG, 2 MB)
- Adéla Benediktová (JPG, 2 MB)
- Adam Hrabovský (JPG, 3 MB)
- Lenka Válková (JPG, 3 MB)