Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Železniční ombudsman zasahuje

15.06.2011  |  88× přečteno      vytisknout článek

Záhy po zřízení funkce ombudsmana drah jsme si řekli, že ověříme jeho akceschopnost a vůli řešit problémy na železnici, jež přímo nesouvisí s vagóny a lokomotivami, ale ovlivňují též názor veřejnosti na úroveń ČD a spřízněných organizací. Nabízíme krátkou korespondenci s ombudsmanem našim čtenářům a doporučujeme, aby na nešvary na železnici upozorňovali a žádali nápravu.

Odpověď na podání č.: ST11-05-546

Vážený pane Magistře,

děkuji za Váš podnět, který evidujeme pod č. j. ST11-05-546.

S názorem, že by součástí kultury na drahách měla být i komplexní čistota všech dotčených lokalit, naprosto souhlasím. Bohužel frekvence vytváření nepořádku (zejména v případech tzv. "černých skládek") je ze strany občanů tak vysoká, že prakticky znemožňuje udržovat prostory dlouhodobě čisté. Vzhledem k tomu, že na úklidu dotčených prostor se podílí (nejen v rámci našeho podniku a vždy v závislosti na konkrétním majiteli daných pozemků) více organizačních složek, vyžaduje značné úsilí tyto snahy synchronizovat tak, aby docházelo k rychlé, kvalitní a dostatečné nápravě. Je proto dobré identifikovat vždy konkrétní místo, abychom mohli naši intervenci přesně a účinně zacílit. V případě trati 171 (Praha - Dobřichovice), kterou zmiňujete, jsem situaci prověřil a mohu k ní sdělit následující:

Přes průběžně prováděný úklid černých skládek na pozemcích SŽDC (Správa železniční dopravní cesty, státní organizace) v loňském roce se v zimním období v dané lokalitě objevily skládky opět. Zodpovědnými pracovníky mi bylo přislíbeno, že jejich úklid bude proveden do konce měsíce července letošního roku.

Slibuji Vám, že v rámci vlastních kompetencí budu i nadále pokračovat ve snahách dosáhnout viditelných zlepšení v kultuře cestování naší společnosti.

Věřím, že budete s mojí odpovědí spokojen a že nám zachováte svoji přízeň.

S uctivým pozdravem


PhDr. Petr Fejk
ombudsman kvality
České dráhy, a.s.
Nábřeží L.Svobody 1222, 110 15 Praha 1
E: ombudsman@cd.cz
T: 972 222 297


Kopie původní zprávy:

Původní dopis:
Vážený pane doktore,

myslím si, že součástí kultury na drahách by měla být i čistota jak drážního tělesa, tak i okolních drážních pozemků, areálů všech nádraží /i nákladových/ apod..
Při nedávné cestě vlakem z Prahy - hl. nádraží do Dobřichovic jsem viděl dost černých skládek a nepořádku okoli trati atd. Nemohli by jste s tím prosím něco udělat?


Předem Vám děkuji za vaši snahu

Franc


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist