Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Děti zmapovaly další nebezpečné cesty do jedenácti škol v Česku

Výsledky nyní předaly dopravním inženýrům

V jedenácti vybraných školách zmapovaly děti velmi podrobně cesty do škol. Výsledné mapy, popisy nebezpečných úseků a další cenné informace předaly dopravním odborníkům. Ti na jejich základě vytvoří nové dopravní studie pro bezpečnější cesty dětí do těchto konkrétních škol. Nadace Partnerství věnovala na tento program jeden milion korun.

Tyto mapy využijí dopravní odborníci jako podklad ke zpracování dopravně-inženýrské studie s návrhy, jak dopravní bezpečnost v okolí školy zvýšit. Studii žáci předají zástupcům obce a policie koncem roku. Díky programu Na zelenou již zastupitelstva realizovala řadu konkrétních opatření v českých městech a obcích.

"Mezi velká přání dětí, jak se dopravovat do školy, patří často i jízda na kole nebo dokonce na koni. Proto školy neváhaly a postavily nové přístřešky nebo stojany na kola. Skvělé je, že se školy neomezily pouze
na technická řešení, ale uspořádaly také řadu soutěží a dnů s dopravní tematikou nebo zpracovaly školní plány mobility," dodává k průběhu projektu Oldřich Staněk z Nadace Partnerství a zve na stránky projektu www.nazelenou.cz, kde se mohou inspirovat zájemci o další ročníky programu.

Zklidnění dopravy si díky tomuto programu plánuje ZŠ Josefa Kajetána Tyla a MŠ Písek. "Máme velmi nebezpečný vjezd do školy, který je úzký, nepřehledný, chybějí tu chodníky a jen zázrakem tu zatím nedošlo k vážné nehodě. Celá Kollárova ulice je kvůli hustému provozu nebezpečná," popisuje hlavní problémy
v okolí školy učitel Pavel Koc.

Na Základní škole v Pozořicích by zase rádi výrazně omezili zajíždění automobilů až ke vstupu do budovy školy a v ZŠ ve Vracově by si přáli zklidnit velmi nebezpečnou křižovatku Na Rybníčku. "Kolem školy nám chybí především dopravní značení, zvláště tam, kde žáci přecházejí přes velmi frekventovanou silnici II.třídy," říká učitelka Ivana Vráblíková ze ZŠ a SŠ v Semilech. Návrhy pro bezpečnější cesty do školy zpracovaly také děti ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí a školy v Janově nad Nisou, Lovčicích, Liberci, Hradci Králové, Kamenici a ve Veselí nad Moravou.

Generálním partnerem programu Na zelenou je finanční skupina AXA. "Máme za sebou již pátý rok společného působení a mohu říci, že spolupráce s Nadací Partnerství na tomto projektu splnila naše očekávání. Konkrétní výsledky programu Na zelenou již chrání stovky dětí na jejich každodenních cestách do školy. Partnerstvím dáváme jasnou zprávu našim klientům, že se hrdě hlásíme ke společenské odpovědnosti všude tam, kde působíme," říká Marek Zeman, ředitel komunikace finanční skupiny AXA. Záštitu programu poskytují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo dopravy. Novým partnerem programu je společnost 3M Česko.

Kontakt:
Oldřich Staněk, Nadace Partnerství, tel.: 274 816 727, mob.: 774 676 139, e-mail: oldrich.stanek@nap.cz

Přehled všech podpořených projektů: www.nadacepartnerstvi.cz

Příklad školní mapy: bit.ly

Příklady dopravně - inženýrských studií: www.nadacepartnerstvi.cz

Výrazně přibývá nehod s dětskými chodci: bit.ly


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist