Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Vstup na 'zelený' seznam dodavatelů firmu nic nestojí

23.04.2009  |  zdroj: Podniky a trhy  |  124× přečteno      vytisknout článek

Jakákoli firma, která se chce stát odborným dodavatelem prací v rámci programu Státního fondu životního prostředí České republiky nazvaného "Zelená úsporám" se může kdykoli v jeho průběhu zaregistrovat.

Žádosti o registraci do seznamu odborných dodavatelů je možné posílat na státní fond životního prostředí ode dneška až do 30. června 2012.

Registraci lze provést prostřednictvím jednoduchého formuláře. Ten je k dispozici na webových stránkách www.zelenausporam.cz Zápis do seznamu je bezplatný.

Co je třeba uvést v žádosti

Ve formuláři žádosti zájemce uvede následující:

1. Své indentifikační údaje, případně také údaje další oprávněné osoby.

2. Svoji odbornou způsobilost, která ho opravňuje dodávat nebo vykonávat to, co v rámci programu chce svým zákazníkům nabízet.

3. Reference o počtu zrealizovaných zakázek v období posledních dvou let.

4. Název dokladu prokazujícího členství v Hospodářské komoře nebo v jiné profesní organizaci. Tou mohou být například Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Cihlářský svaz Čech a Moravy nebo Cech pro zateplování budov. Pokud má dodavatel nějaké certifikáty, doloží také je.

Jak se dostat na seznam

Každá žádost musí projít tímto postupem.

1. Podání žádosti na krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí. Možné přes internet nebo osobně.

2. Její přijetí Státním fondem životního prostředí ČR.

3. Kontrola uvedených údajů a příloh.

4. Výzva k odstranění nedostatků. Pokud úředníci fondu shledají žádost a její přílohy v pořádku, zapíší zájemce do seznamu odborných dodavatelů.

5. Nevyhovuje-li žádost, zájemce je vyzván k doplnění, odstranění nedostatků a proces kontroly se opakuje tak dlouho, než je žádost formálně v pořádku.

6. Vyřazení ze seznamu může nastat, jestliže odběratel průkazně doloží svou negativní zkušenost se službou poskytnutou dodavatelem, který v seznamu figuruje.

Podle Ireny Plockové, vedoucí odboru programu při státním fondu životního prostředí, bude doba od podání žádosti do připsání zájemce do seznamu krátká. Po zahájení přijímání žádostí však bude nutné počítat s delší lhůtou z důvodu avizovaného velkého počtu zájemců.

Kdo a co je v seznamech

Program Zelená úsporám vymezuje dva základní seznamy.

1. Seznam odborných dodavatelů, který bude obsahovat firmy, jejichž služby lze poptávat pro realizaci dotovaných projektů.

2. Seznam výrobků a technologií, který vyjmenovává materiály, výrobky a technologie splňující zákonem dané požadavky na technické a ekologické parametry.

Jsou to:

1. Akumulační nádrž

2. Dveře

3. Kotel na biomasu

4. Okna

5. Střešní okna

6. Rekuperace

7. Tepelná čerpadla

8. Zásobník teplé vody

9. Zateplení podlah, stěn, střech

10. Solární kolektory

K čemu program slouží

Smyslem seznamu evidence odborných dodavatelů je především ochrana odběratelů. "Pomocí něj chceme klienty programu chránit před tím, aby takzvaně nenaletěli nekvalitním firmám, které často nabízejí dumpingové ceny, ale neposkytnou za ně dobře a odborně provedenou práci," říká Jakub Kašpar, ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí Ministerstva životního prostředí ČR.

Program Zelená úsporám bude také vytvářet nové příležitosti pro menší a střední firmy regionálního charakteru. Dá se říct, že program pomůže snížit dopady hospodářské krize, protože s řadou výrobků ze seznamu právě obory krizí dotčené běžně pracují. Činnosti, jako jsou zateplení domů, výměna oken a kotlů či instalace fototermických panelů, jsou profese, které trpí poklesem výstavby.

AUTOR: Vítězslav Křížek
AUTOR-WEB: www.ihned.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskarRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist