Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na veletrh STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Zelená úsporám, dotace na zateplení, nízkoenergetické stavění, moderní architektura - to jsou stěžejní  témata podzimního veletrhu

Další již 38. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH  - Moderní dům  Olomouc se uskuteční ve dnech 5. - 7. listopadu 2009 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách. Listopadový veletrh STAVOTECH - Moderní dům  je největším podzimním stavebním veletrhem na Moravě, který přináší bohatou nabídku stavebních materiálů, výrobků, služeb a technologií. Součástí veletrhu je řada doprovodných výstav, konferencí, seminářů a prezentací - právě tady  mohou stavaři, investoři i individuální stavebníci najít spoustu nových myšlenek, nápadů a informací...

Co tedy návštěvníci na veletrhu najdou?
Úspory energie, nízkoenergetické stavění a využití obnovitelných zdrojů energie jsou stěžejní témata veletrhu a jeho specializované sekce EKOENERGIE.
Dotační program Zelená úsporám se nese celým veletrhem, kromě přednášky pořádané přímo Státním fondem životního prostředí (SFŽP) představí ve výstavních expozicích své výrobky a služby mnohé firmy zapojené do tohoto programu. Navíc k páteční  přednášce a poradenství SFŽP najdete v sobotu na veletrhu fundované odborníky ČKAIT, kteří poradí s problémy kolem stavění a rekonstrukcí, technického zabezpečení budov, programů Zelená úsporám a Nový panel ...
Podobný program na zateplení a výměnu oken má připravený Olomoucký kraj, který v pátek představí přednáškou podmínky pro poskytnutí příspěvku. Po celou dobu veletrhu bude k dispozici prezentační stánek s poradenským centrem k programu.
Důležitou součástí Ekoenergie je celodenní seminář k nízkoenergetickému                  a  pasivnímu stavění.  Zajímavým  pásmem je MiniVIDEOsolarFEST  - komentované promítání filmů a " videoprocházek" z unikátních solárních instalací v ČR i cizině, spojeno se základním  poradenstvím k termickým a fotovoltaickým solárním systémům                       i nízkoenergetickým a pasivním domům. Přednáškovou část doplňují témata k využití tepelných čerpadel a solárních systémů.
Samozřejmostí výstavní části akce je prezentace firem zabývajících se úsporami energie a obnovitelnými zdroji a také centrální expozice poskytující na posterech  vysvětlení a popis jednotlivých zdrojů obnovitelné energie - solární, geotermální, větrnou, biomasu...

Olomoucký kraj také zastřešuje expozici měst a obcí Olomouckého kraje, která je součástí již osmého ročníků přehlídky investičních příležitostí pod názvem RegionInvest. Kromě Olomouckého kraje se zde představí  města Olomouc, Přerov, Prostějov, Šternberk a Litovel.  Své místo pro prezentaci tady mají oceněné obce krajského kola soutěže  Vesnice roku. Přehlídka se již tradičně uskutečňuje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje.

Další součástí veletrhu jsou OLOMOUCKÉ DNY ARCHITEKTURY                                   A STAVEBNICTVÍ. Jejich program je tradičně bohatý a zahrnuje spoustu přednášek např. k designu městského mobiliáře, mobilním mateřským školám, architektuře v zátopových oblastech. Prostor pro řešení profesních otázek zejména kolem architektonických soutěží zde našli i architekti České komory architektů. Nejen pro Olomoučany je zajímavé  téma                 zabývající se regenerací okolí a rekonstrukcí obchodního domu PRIOR v Olomouci, které představí olomoucký Ateliér-R.
Ve výstavní části této sekce se představí architektonické soutěžní i nesoutěžní přehlídky  - Salon dřevostaveb, Nový domov, Stavba roku ČR 2009, Grand Prix - Národní cena za architekturu  Architekt award, Přehlídka diplomových prací studentů fakult architektury, studentská soutěž Mobilní mateřská škola a naposled také uceleně všechny hodnocené stavby soutěže Stavba roku 2008 Olomouckého kraje. Pěknou tradicí, provázející tuto akci, se stala architektonická procházka po nejzajímavějších nově dokončených stavbách Olomouce a jejího okolí. Letos zavítáme s šéfredaktorem architektonického časopisu ERA 21  Ing.arch. Osamu Okamurou a jedním z autorů  projektu Ing.arch. Janem Hájkem z Ateliéru M1 do Přírodovědecké fakulty UP Olomouc.

Nosnou částí celého projektu STAVOTECH - Moderní dům je prezentace firem ve  výstavní části  - široká nabídka stavebních materiálů, výrobků a služeb, ale i interiérového vybavení nábytku pro stavebníky, kteří dokončují své stavby nebo se připravují na jarní sezónu. V posledních 3 letech se počet vystavovatelů pravidelně navyšuje a nejinak je tomu    i letos - bude se prezentovat více než stovka společností. Nejsilnější zastoupení mají firmy nabízející zdící materiály, střešní krytiny, dřevěná i plastová okna, dveře a parapety, garážová vrata, izolace, domovní čističky odpadních vod. Na podzim je velmi silná                     a aktuální oblast vytápění, návštěvníci  zde najdou kotle, topná tělesa, krby, kamna, podlahové vytápění, také alternativní způsoby jsou zastoupeny tepelnými čerpadly, solárními systémy, rekuperací. Ty, kteří uvažují o budoucí podobě svého bydlení, jistě zaujme nabídka realitních kanceláří, finančního poradenství i speciální nabídky rodinných domů od klasických novostaveb po dřevostavby a nízkoenergetické domy. Letos se prezentace firem  rozšířily  i na interiérové vybavení - luxusní kuchyně, nábytek, bytové doplňky.

Podzimní veletrh STAVOTECH - Moderní dům  a souběžně probíhající výstavy                            a prezentační akce jsou dobrou příležitostí pro konzultaci s odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy  ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora 5. - 7. listopadu mezi 9,00 - 18,00, v sobotu do 17,00 hodin.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist