Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Na konferenci o účetnictví a reportingu udržitelného rozvoje budou přednášet odborníci z celého světa

31.03.2008  |  130× přečteno      vytisknout článek

Cílem konference je diskuse k nejnovějším poznatkům z oblasti udržitelného rozvoje, výměna zkušeností a vědeckých poznatků z oblastí implementace systémů environmentálního managementu a environmentálního účetnictví na mikro i makro úrovni.

Řada odborníků z Evropy i USA bude na letošních Ekologických veletrzích diskutovat na tradiční konferenci zaměřenou na účetnictví a reporting udržitelného rozvoje. Na jednání budou zároveň prezentovány výsledky řešení projektů vědy a výzkumu zaměřených na danou problematiku. Konference se bude konat ve dnech 19. - 21. května v Kongresovém centru v areálu brněnského výstaviště. Pořádá ji Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci s univerzitami Pardubice, J. E. Purkyně  v Ústí nad Labem, Masarykovou univerzitou v Brně, Vysokou školou ekonomickou v Praze, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a firmami KAST, spol. s r. o. a RETON systém s. r. o.

Cílem konference je diskuse k nejnovějším poznatkům z oblasti udržitelného rozvoje, výměna zkušeností a vědeckých poznatků z oblastí implementace systémů environmentálního managementu a environmentálního účetnictví na mikro i makro úrovni. Na jednání bude předáno osvědčení o registraci v Programu EMAS českým podnikům.

 

Účetnictví pro podporu rozhodování v podniku i pro celou společnost

Účetnictví udržitelného rozvoje na mikroekonomické úrovni je nástroj, který slouží na podporu rozhodování v podniku. "To znamená, že hodnotí ekonomické dopady šetrného přístupu k životnímu prostředí při respektování sociálních aspektů podnikání. Kromě managementu poskytuje toto účetnictví informace i externím zainteresovaným stranám, například akcionářům, investorům, věřitelům, orgánům státní správy, obchodním partnerům a veřejnosti," uvedla Alena Krejčová z Ministerstva životního prostředí ČR, odbor ekonomických nástrojů.

Vedle tohoto účetnictví na úrovni podniku existuje i účetnictví udržitelného rozvoje na národní, makroekonomické úrovni. Jde o systém, který propojuje informace o stavu životního prostředí a o vývoji společnosti s ekonomickou výkonností státu. Účetnictví udržitelného rozvoje tedy představuje významný nástroj, který měří a vyhodnocuje všechny tři pilíře udržitelného rozvoje ve vzájemných souvislostech. Jeho prostřednictvím lze posoudit účinnost a efektivnost legislativních opatření i dobrovolných nástrojů, které může podnikatelská i veřejná sféra využívat v souladu s prosazováním koncepce udržitelného rozvoje společnosti.

 

Zkušenosti světových odborníků

Zajímavá bude mimo jiné přednáška Externalizace versus internalizace nákladů - skrytá forma vlivu globalizace na ekonomické a politické ovládnutí světa. Přednášejícím bude prof. Peter Sakál a doc. Karol Hatiar ze Slovenské technické univerzity v bratislavě a prof. Thomas M. Cook z Univerzity Iowa z USA. Na ekonomii ve vztahu k ekologii a průmyslu se zaměří Elena Pop, Vasile Hotea, Aurica Pop a Irina Smical z rumunské North University of Baia Mare. Velký blok přednášek budou mít pracovníci z Ministerstva životního prostředí ČR, bude se hovořit o ekologické daňové reformě a její realizaci, o ekologickém pohledu na obnovitelné zdroje energie, zákonu o odpadech apod.

David Pokorný

manažer PR a reklamy Ekologické veletrhy Brno

Tel. 420 541 152 722, Fax: 420 541 152 889, E-mail: dpokorny@bvv.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist