Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Informace o procesu posuzování vlivů Politiky územního rozvoje ČR z roku 2006 na životní prostředí (SEA PÚR ČR)

07.02.2008  |  147× přečteno      vytisknout článek

Politika územního rozvoje ČR z roku 2006 podléhala dle tehdy platných právních předpisů posouzení vlivů na životní prostředí dle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění zákona č. 93/2004 Sb.

V dubnu 2005 Ministerstvo pro místní rozvoj vypracovalo oznámení k posouzení vlivů Politiky územního rozvoje na životní prostředí v souladu s citovaným zákonem.

Oznámení koncepce dle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů Image

Vyhodnocení Politiky územního rozvoje ČR z roku 2006 na životní prostředí (tj. SEA dokumentace) bylo zpracováno dle náležitostí výše uvedeného zákona a požadavků uvedených v závěru zjišťovacího řízení, které vydalo Ministerstvo životního prostředí dne 29. června 2005.

Podrobné informace o procesu SEA k Politice územního rozvoje ČR z roku 2006 (včetně závěru zjišťovacího řízení a SEA dokumentace) jsou k nahlédnutí i v Informačním systému EIA/SEA na internetové adrese:

eia.cenia.cz

Dne 6.3. 2006 proběhlo veřejné projednání návrhu koncepce včetně SEA dokumentace, zápis z tohoto jednání naleznete zde:

zapis_verejne_projednani_PUR_6_3_06_final.doc zapis_verejne_projednani_PUR_6_3_06_final.doc (166.00 KB)

Přehled o došlých vyjádření a připomínek z veřejného projednání koncepce a veřejného projednání vyhodnocení vlivů koncepce na životní prostředí naleznete zde:

SEA_Pripominky_z_verejneho_projednani.doc SEA_Pripominky_z_verejneho_projednani.doc (137.00 KB)

Dne 4.4.2006 vydalo MŽP stanovisko dle § 10g zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, ve znění zákona č. 93/2004 Sb., které najdete zde:

ZaverStan_MZP.doc ZaverStan_MZP.doc (53.00 KB)

Nedílnou součástí SEA PÚR ČR z roku 2006 bylo také vyhodnocení Politiky územního rozvoje ČR z hlediska jejího možného vlivu na lokality soustavy Natura 2000 dle § 45i a 45h zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění.

SEA k PÚR ČR z roku 2006 byla zpracovávána Regionálním environmentálním centrem ČR a Centrem pro komunitní práci střední Čechy ve spolupráci s externími odborníky. Počáteční práce na SEA PÚR ČR z roku 2006 byly zahájeny v říjnu 2005 ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, které bylo pořizovatelem.  

http://www.mmr.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist