Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Přihlaste se na bezplatné vodařské webináře!

14.01.2016  |  96× přečteno      vytisknout článek

asioVoda v domě od A do Z, možnosti recyklace energie a úspor ve vodním hospodářství průmyslových podniků...

05.02.2016 - Sinice, vliv fosforu na trofizaci a jeho odstraňování z odpadních vod

Popis webináře: Kdy jindy mluvit o sinicích než v zimě. Až se léto zeptá, tak už je pozdě bycha honit. Jsou na naší planetě miliardy let, a tedy déle než člověk, což svědčí o jejich schopnosti přizpůsobení se podmínkám. Jejich problém spočívá v produkci toxických látek působících na lidské zdraví. V podstatě o nich platí to, co o Valaších a alkoholu - všichni s nimi prohrávají a jen někteří dokáží remizovat. Zkušenosti z praxe (např. Brněnské přehrady) o tom, jak remizovat a minimalizovat výskyt sinic, budou předmětem webináře. Další část pak bude věnována problematice fosforu a technologiím na jeho odstraňování z vod.


26.02.2016 - Objekty na stokových sítích

Popis webináře:  Bůh Lomikel by se divil, jaká zařízení se vyskytují na stokách. Pro něj a pro příchozí bude prezentován přehled toho, co se nabízí a je nabízeno firmou ASIO, spol. s r.o. k řešení stokových sítí. Počínajíc čerpacími stanicemi (nová manipulační technika a šachty) a jejich navrhováním, přes odlehčovací komory (dovybavení dalšími prvky) až po předčištění srážkových vod a zasakovací objekty (nejčastější chyby v projektech a zkušenosti z praxe).


01.04.2016 - Úprava vod pro prádelenský průmysl

Popis webináře: Doba, kdy se pralo v potoce, a špinavou vodu si odnesla a vyřešila řeka, je pryč. V dnešní době je nutné vodu použít několikrát a pak ji vrátit do přírody čistou a studenou. Předmětem webináře budou zkušenosti z realizací úpravy vod pro prádelenský průmysl - recyklace vody a tepla. Seznámení s technologiemi používanými ve světě a prezentace dvou akcí - jedné zrealizované a jedné nezrealizované.


29.04.2016 - Řešení solitérních nemovitostí - aneb voda v domě od A do Z

Popis webináře: Solitérních nemovitostí a nemovitostí bez připojení na veřejné sítě  stále přibývá. V rámci webináře tak budou  představena možná variantní řešení zásobování vodou, využití srážkových vod a jejich skladování a čištění odpadních vod. Budou prezentována jak klasická řešení, tak netradiční kombinace s využitím NASS s cílem minimalizovat náklady na provoz domu, minimalizovat ovlivnění okolí nebo potřebu energie.


27.05.2016 - NEW pro průmysl - možnosti recyklace energie a úspor ve vodním hospodářství průmyslových podniků

Popis webináře: Všichni chtějí snižovat provozní náklady. NEW je akronym pro nový přístup k čištění vod zohledňující minimalizaci spotřeby vody a její recyklaci, recyklaci nutrientů a energetickou stránku čištění odpadních vod - tj. jak úspory ve spotřebě, tak i získávání tepla a el. energie z odpadních vod. V rámci webináře budou prezentovány zkušenosti s recyklací tepla a vod a využití např. srážkových vod.

 

24.06.2016 - Alternativní možnosti řešení odpadních vod v obcích - ČOV pro skupiny domů, atd. (decentrál)

Popis webináře: Řada obcí má z minulosti nereálnou představu o řešení odvádění odpadních vod - řešení, která jsou nerealizovatelná z finančních nebo jiných důvodů. Webinář tak především představí obcím reálné možnosti, a to od koncepčních návrhů pro různé typy obcí až po konkrétní řešení místních situací. Různé typy čistíren, včetně vegetačních, různé systémy řešení likvidace kalu, různé modely provozování a možná i něco o dotacích.


29.07.2016 - Odstranění zápachu, hygienizace kalu, odvodňování kalu

Popis webináře: Stále více se v budoucnosti budeme potkávat v souvislosti s čištěním vod i s problematikou zápachu a jeho řešením. Mezi nejúčinnější technologie patří systémy na principu fotokatalytické oxidace.

S rozvojem technologií ČOV pro obce je třeba také řešit otázky minimalizace produkce kalů a ekonomiky jejich zpracování - touto problematikou se bude zabývat druhá část přednášky.

 

26.08.2016 - Možnosti úspor v restauracích a hotelových provozech

Popis webináře: V duchu udržitelnosti, tj. při snížení nákladů na vodu a teplo, lze realizovat rekonstrukce a nové zdravotně technické instalace. Použitá voda představuje nemalý a využitelný zdroj energie. Další úspory je pak možno v souvislosti s vodou hledat i při její recyklaci nebo využití srážkové vody na splachování WC, apod. Nejekonomičtější je pak provedení změny v době rekonstrukce nebo při realizaci nových staveb. Odprezentovány budou i nové výrobky v této oblasti - lapáky tuků se zvýšenou účinností, výměníky, zařízení na recyklaci vod.

 

30.09.2016 - Problematika hygienického zabezpečení vod

Popis webináře: Webinář bude věnován legislativě a možnostem hygienického zabezpečení jak pitných, tak i recyklovaných nebo odpadních vod v nejrůznějších souvislostech. Zejména bude diskutováno využití  odpadních vod na závlahu a recyklace šedých vod v rámci budov.

 

21.10.2016 - Flotace a další procesy pro průmyslové vody

Popis webináře: Představení kompletní řady flotačních jednotek a praktických realizací pro různá řešení ČOV v průmyslu.

 

25.11.2016 - Úprava pitných a procesních vod

Popis webináře: Progresivní technologie při úpravě pitných vod. Reverzní osmóza, ultrafiltrace, hygienické zabezpečení vod, apod.

 

16.12.2016 - Nové výrobky a technologie pro rok 2017

Popis webináře: Bilancování roku 2016 - aneb co se povedlo výzkumu a vývoji připravit pro rok 2017. Nové výrobky, nové technologie a zkušenosti z realizovaných novinek.

 

 

Bližší informace k jednotlivým bezplatným webinářům najdete na: http://www.asio.cz/cz/seminare. Dotazy prosím směřujte na plotenym@asio.cz, tel.: 724 768 192.

Webináře budou probíhat vždy od 09:30 do cca 11:00.

Link pro vstup do virtuální místnosti (funkční bude cca 20 minut před zahájením): https://seats.applicloud.com/room/asio-spol-sro


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau VeritasRENARDS dotační, s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist