Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zpravodaj WATENVI 2010

11.02.2010  |  44× přečteno      vytisknout článek

Veškeré dění - vystavovatelé, semináře i přednášky - budou soustředěny do příjem-ho prostředí nového multifunkčního pavilonu P.

V tradičním květnovém termínu se na brněnském výstavišti uskuteční Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE, jejímž pořadatelem je Sdru-žení oboru vodovodů a kanalizací ČR, a Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO. Tyto již tradiční veletrhy jsou doplněny Mezinárodním veletrhem komunálních technologií a služeb URBIS TECHNOLOGIE. Veškeré dění - vystavovatelé, semináře i přednášky - budou soustředěny do příjem-ého prostředí nového multifunkčního pavilonu P. 

17. Kongres starostů a primátorů při WATENVI
WATENVI má ambici stát se největším centrem setkání tuzemských a zahraničních firem z oblasti vodohospodářství, zpracování odpadů, environmentálních technologií a komunální techniky se zástupci státní správy, regionů, měst a obcí. Během tří dnů se uskuteční řada odborných seminářů přednášek a zajímavých akcí. Poprvé se bude při WATENVI konat 17. kongres starostů a primátorů, a řada další akcí a seminářů zaměřených na veřejnou správu.

Bohatý doprovodný program na Watenvi
Stejně jako v předešlých letech chystají organizátoři veletrhu Watenvi bohatý dopro-vodný program. Určen je nejen pro odborníky, ale i pro představitele měst a obcí. Za-měřen bude nejen na dotační politiku, ale i na novou legislativu. Garantem odborného programu je SOVAK ČR, který ve spolupráci s ministerstvy zemědělství, životního prostředí a ministerstvem pro místní rozvoj připravuje řadu seminářů zaměřených na aktuální témata v oboru. Odborný program je již tradičně rozdělen na dvě části,  na legislativní procesy v oboru vodního hospodářství a na financování rozvoje infra-struktury vodovodů a kanalizací. V bloku věnovaném legislativě bude hlavním téma-tem Vodní zákon a stav legislativního procesu přijímání rozsáhlé novely Vodního zákona. Další přednášky se zaměří na informace týkající se první etapy procesu plánování v oblasti vod a směrnice o čištění městských odpadních vod. Novela  Zákona o veřejných zakázkách a Koncesního zákona bude tématem pro odborníky z ministerstva pro místní rozvoj.
V rámci doprovodného programu  se uskuteční blok přednášek týkající se odpadové legislativy. Zaměří se na otázky týkající se nové euronovely, a jaký bude mít vliv na občana a jakým způsobem na ni bude navazovat nový Zákon o odpadech. Bude se ho-vořit také o novinkách v oblasti nakládání s odpady, které přináší novela Plánu o odpa-dovém hospodářství.

Financování protipovodňové ochrany

Do celodenního bloku je také zařazeno téma Financování protipovodňové ochrany v ČR i program financování oboru Vodovodů a kanalizací. Na obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací půjdou peníze mimo jiné z programu Podpora odstraňování povodňových škod způsobených povodněmi 2009. Pravidla pro poskytování a čerpání finanční podpory podepsal v první polovině ledna letošního roku ministr zemědělství Jakub Šebesta.
"Škody na vodovodech a kanalizacích ve městech a obcích byly zjišťovány prostřednictvím krajských úřadů a po odečtení předpokládaného pojistného plnění byly stanoveny ve výši 202 milionů korun. Podpora bude poskytována až do výše 80 procent  nákladů na stavební a technologickou část a příjemcem budou v tomto případě obce a města, které doplní tuto podporu svými financemi. Rozpočet ministerstva zemědělství bude posílen o celkem 162 milionů korun, tedy o 80 procent objemu zjištěných škod.," uvedl tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček. Upřesnil, že podpisem pravidel je program otevřen a bude tedy možné přijímat žádosti o prostředky. Povodněmi postižené obce a kraje budou o možnosti čerpat prostředky ze strany ministerstva zemědělství informovány. Pravidla programu jsou k dispozici na internetových stránkách ministerstva zemědělství.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist