Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ISPOP - shrnutí k 1.3. a pokyny pro ohlašování do 31.3.

28.03.2012  |  102× přečteno      vytisknout článek

hlášeníDalší ohlašovací termín nastane ke konci března, kdy budou ohlašovatelé zasílat hlášení za ovzduší, IRZ a roční zprávy pro odpady..

K měsíci únoru skončila první etapa ohlašování do ISPOP, během které bylo k 1.3.2012:

  • zaregistrováno celkem 42 546 subjektů
  • podáno hlášení za 82 633 provozoven nebo zdrojů znečišťování
  • zpracováno přes 120 000 validních podání.

Aktuálně nejsledovanější byla agenda Hlášení o produkci a nakládání s odpady:

  • bylo očekáváno hlášení za cca 70 000 provozoven
  • k 1.3.2012 bylo zpracováno hlášení za 67 604 provozoven

 

Další ohlašovací termín - F_OVZ_SPOJ a F_IRZ

 

Další ohlašovací termín nastane ke konci března, kdy budou ohlašovatelé zasílat hlášení za:

Název agendy Odhadovaný počet hlášení
ovzduší (F_OVZ_SPOJ)
 26 000
IRZ (F_IRZ)
 4 900
roční zprávy pro odpady (F_ODPRZ_VOZ, F_ODPRZ_EL, F_ODPRZ_ZPETODB)  300

Zákonný termín pro podání těchto hlášení je 31.3.2012. ISPOP nicméně přijímá hlášení průběžně po celý kalendářní rok (např. hlášení o produkci a nakládání s odpady).

Při stažení formuláře F_OVZ_SPOJ pro ohlášení Souhrnné provozní evidence (SPE) zdrojů znečišťování ovzduší a oznámení o výpočtu poplatku jsou dostupné různé možnosti předvyplnění. Nově je dostupná speciální transformace dat ohlašovaných v minulém ohlašovacím období, podrobnější informace naleznete v Hlášení - Ovzduší.

 

Pokyny pro úspěšné podání hlášení


Pro úspěšné podání hlášení do ISPOP je nutné splnit několik podmínek, které jsou ve stručnosti shrnuty v následujícím odstavci.

  1. Registrace - pro podání hlášení je nutná registrace v ISPOP. Zaslání registračního formuláře s platnou emailovou adresou, autorizace registračních údajů a přidělení přístupových údajů.

(Poznámka: K registraci subjektu používejte Registrační formulář, který je k dispozici ke stažení na webových stránkách www.ispop.cz. Registrační formuláře stažené v roce 2011 nebudou v systému ISPOP zpracované.)

  1. Podání hlášení - hlášení je nutné podat prostřednictvím pdf formulářů dustupných po přihlášení do ISPOP, a nebo pomocí webových formulářů (vybraná agenda odpadů). Podání jakýchkoliv naskenovaných hlášení je nepřípustné.
  2. Autorizace hlášení - autorizace dat ve formuláři.
  3. Podání doplněného (opravného) hlášení - stejným způsobem jako jste podali řádné hlášení, uveďte evidenční číslo Vašeho původního hlášení, které doplňujete. Evidenční číslo zjistíte po přihlášení do Vašeho účtu v ISPOP v záložce "Přehled podaných hlášení".

Podrobnější informace naleznete v příloze.

Registrační formulář
Stručný návod k registraci (včetně řešení případných technických potíží)

 

Aktualizované manuály pro ohlašovatele a ověřovatele

 

Pro další práci s ISPOP a ohlašování v roce 2012 můžete využít následující aktualizované manuály, které podrobně popisují všechny funkce webové aplikace ISPOP:

Manuál pro ohlašovatele

Manuál pro ověřovatele

Provozní podpora ISPOP a IRZ

 

Provozní podpora ISPOP a IRZ (v pracovních dnech od 8 do 16 hodin)

 Telefonické dotazy*

 840 11 12 12 (Call Centrum)

Telefonická podpora slouží k podání informací o způsobu registrace subjektu a provozoven, podání hlášení a provozu ISPOP.

 Písemné dotazy

 prostřednictvím aplikace ENVIHELP

Písemná podpora je určena pro zodpovídání specifických dotazů týkajících se konkrétní ohlašovací povinnosti, vyplnění formulářů apod. Uživatel zaregistrovaný do ISPOP má možnost posílat dotazy do helpdeskové aplikace ENVIHELP bez nutnosti provádět další registraci, tzn. použije stejné jméno a heslo, jako má do systému ISPOP.

*Cena volání z pevné linky je pro všechny volající stejná z celé české republiky (1,60Kč/minuta). Volání z mobilního telefonu se účtuje podle tarifu volajícího při volání na pevnou linku.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
RENARDS dotační, s.r.o.Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist