Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Regionální podpory zavádění EMS

01.07.2005  |  zdroj: ČEÚ  |  127× přečteno      vytisknout článek

Kraj Vysočina bude přijímat žádosti o podporu do 15. 7. 2005

KOMORA CERT

Hospodářská komora hlavního města Prahy připravila v rámci projektu "Pomáhejme sami sobě" produkt KOMORA CERT, který umožní malým a středním podnikům získat za výhodných podmínek certifikáty ISO 9001 a ISO 14001. Produkt KOMORA CERT je určen firmám do 39 zaměstnanců, jeho cena činí maximálně 199 000,- Kč (včetně DPH). Tato částka zahrnuje poradenství při zavádění systému řízení (ISO 9001 nebo ISO 14001) a také certifikaci akreditovaným certifikačním orgánem. (Do projektu je zapojeno několik poradenských společností a certifikačních orgánů, z nichž všichni jsou členy komory.) Následné audity (po certifikaci) v maximální doporučené ceně zahrnuty nejsou.

Místo příspěvku umožňuje KOMORA CERT firmám získat za zajímavých podmínek úvěr u ČSOB, ze kterého mohou výstavbu systému řízení jakosti a certifikaci ISO financovat. Pokud firma úspěšně projde Ratingem MSP (o který je možné požádat na 72 místech v celé ČR), přislíbila banka úvěr na směnku až do plné výše ceny poradenství i certifikace. Rating MSP je stanovován na základě vypočtené finanční a nefinanční bonity hodnoceného podniku. Základní cena za vypracování ratingu činí 3800,- (bez DPH).

Přijímání žádostí není časově omezeno, projekt bude fungovat dlouhodobě. Jedná se o celostátní projekt, ISO 14001 a 9001 díky němu mohou získat firmy z celé České republiky.

Do produktu KOMORA CERT jsou zahrnuty následující poradenské společnosti a certifikační orgány:

Poradenské společnosti:
  ATTEST, s.r.o.
  HEXPERT, s.r.o.
  NOSTA-HERTZ spol. s r.o.
  Top-Tree-System, s.r.o.

Certifikační orgány:
  DEKRA Intertek Certification
  KEMA Registrovaná Kvalita Česká Republika, spol. s r.o.
  ÖQS - Österreichische Zertifizieungs und Begutachtungs
  TRITON Cert, spol. s r.o.
  TÜV CZ, s.r.o.

Více informací získáte na internetových stránkách Hospodářské komory hl. m. Prahy nebo od manažera projektu Mgr. Jana Hausera.:


Regionální podpora kraje Vysočina

V rámci svých kompetencí mohou regionální podpůrné programy vyhlašovat i jednotlivé kraje. První vlaštovkou se v tomto směru stal kraj Vysočina, který v únoru 2003 vyhlásil grantový program Certifikace ISO na zvýšení konkurenceschopnosti malých podniků. Z Fondu Vysočiny tak mohli obdržet finanční podporu organizace do velikosti 50 zaměstnanců, které žádali o udělení certifikace, recertifikace či prodloužení certifikace podle norem řady ISO 9000 a/nebo ISO 14001.

Krajský úřad opět otevřel program na podporu certifikace po názvem Certifikace-osvědčení 2005, a bude přijímat žádosti o podporu do 15. 7. 2005.

Cílem programu je zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků na domácích i zahraničních trzích tím, že získají certifikaci ISO 9000, ISO 14001, ISO 17799, OHSAS 18001, HACCP nebo validace EMAS, jakožto známku kvality produkce či výroby šetrné k životnímu prostředí nebo záruky bezpečné práce s informacemi, a dále certifikace týkající se nových požadavků na hygienu provozu a bezpečnost práce. Podpora je určena malým a středním podnikům v kraji Vysočina, které musí reagovat na nové požadavky, které jsou na ně kladeny v souvislosti s naším vstupem na jednotný trh Evropské unie.

Garantem programu je odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad kraje Vysočina, Žižkova 16, Jihlava, 587 33.

Více informací poskytne:


nebo je získáte na internetových stránkách kraje Vysočina.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist