Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Opět byl otevřen program TRH - příspěvek na certifikaci ISO a EMAS

17.01.2006  |  135× přečteno      vytisknout článek

Od 1. 1. 2006 Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. přijímá žádosti v programu TRH, jenž poskytuje 50% - tní příspěvek na náklady vzniklé zavedením a ověřením systému EMAS a dalších mezinárodních standardů ISO.

Základní informace


TRH
je podpůrný program garantovaný Ministerstvem průmyslu a obchodu, v jehož rámci poskytuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (www.cmzrb.cz) příspěvek malým a středním podnikům po získání certifikátu QMS nebo EMS (ISO 9001, ISO 14001 a EMAS).

Podmínky pro získání podpory jsou stanoveny tak, že podnikatelský subjekt musí:

    • splňovat kritéria malého resp. středního podniku;
    • mít oprávnění k podnikání na území České republiky;
    • mít vypořádány všechny závazky vůči státním orgánům a úřadům (např. finančnímu úřadu) a vůči zaměstnancům;

a dále:

    • projekt musí být realizován na území České republiky a,
    • certifikační orgán musí mít ke dni vystavení certifikátu platnou akreditaci na příslušnou činnost.

Příspěvek se vztahuje k nákladům na poskytnutí poradenských služeb externími konzultanty, které nemají povahu trvalých nebo opakujících se činností, nebo které se nevztahují k obvyklým provozním výdajům podniku, a byly poskytnuty v souvislosti s přípravou na získání certifikátu.

Příspěvek se vyplácí až po získání certifikátu ISO nebo ověření environmentálního prohlášení organizace zapojené do programu EMAS a předložení dokladů o nákladech na jeho pořízení. K úhradě nákladů spojených s obnovením certifikátu či ověření se příspěvek neposkytuje.

Příspěvek může být poskytnut do výše 50% nákladů u zavedení ČSN EN ISO nebo EMAS, nesmí však přesáhnout 200 tis. Kč. Při zavádění integrovaného systému podle normy ČSN EN ISO 9001 a současně ČSN EN ISO 14001 je tento limit stanoven na 300 tis. Kč.

Podniky s méně než 250 zaměstnanci mohou žádat o příspěvek na certifikaci ISO 14001, integrovaného systému řízení podle ISO 9001 a ISO 14001 nebo na validaci EMAS. Podniky s méně než 50 zaměstnanci mohou navíc získat příspěvek na získání certifikátu ISO 9001 (bez současné certifikace ISO 14001).

Podpora se vztahuje pouze k certifikátům vydaným od 1. 4. roku předcházejícího roku podání žádosti o podporu!

Kromě podpory zavádění systémů řízení podle norem ISO resp. EMAS je program TRH určen také na podporu investičně zaměřených projektů začínajících a malých podnikatelů na území hlavního města Prahy, kteří mají zhoršené podmínky pro získání externího financování v důsledku nižší vlastní kapitálové vybavenosti nebo omezené možnosti poskytnout zajištění úvěru. Podpora se vztahuje na nákup použitých strojů či zařízení, nemovitostí a nezastavěných pozemků.

Další informace najdete v přiloženém souboru

nebo na internetových stránkách Programu TRH.

Zdroj: www.cenia.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist