Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Prestižní ocenění péče o zdraví a bezpečnost

22.05.2006  |  zdroj: STAVITEL  |  129× přečteno      vytisknout článek

Prestižní ocenění péče o zdraví a bezpečnost Bezpečnost práce se stala jedním z podmiňujících faktorů moderního podnikání. Zanedbání bezpečnosti může i jinak dobře prosperujícím firmám způsobit zásadní problémy, a to bez ohledu na to, zda dojde k selhání lidí nebo technických systémů.

Bezpečnost práce se tak stává doslova zrcadlem úrovně firmy, které odhaluje stav technického vybavení, ale především vyspělost pracovníků firmy, způsob jejich výchovy a přípravy.

SPOLEČENSKÉ OCENĚNÍ

Zlatý Permon je oceněním, které uděluje Český báňský úřad za hornickou činnost, rekultivaci a sanaci důlních děl a za nejlepší výsledky v ochraně zdraví a bezpečnosti pracovníků subjektům, jejichž činnost podléhá dozoru státní báňské správy ČR. Za rok 2005 v kategorii hornická činnost prováděná povrchovým způsobem (lomová těžba písku nebo štěrkopísku) tuto cenu získala společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. Předání se uskutečnilo v centrále Wienerberger za účasti zástupců zřizovatelů soutěže - Českého báňského úřadu, Okresního báňského úřadu Příbram, Odborového svazu Stavba a partnera soutěže, pojišťovny Kooperativa. Cenu převzal místopředseda představenstva společnosti Wieneberger Josef Kotek z rukou ředitele kanceláře ČBÚ Josefa Suldovského.

Vítězstvím v soutěži byl oceněn uskutečňovaný systém rekultivace a sanace krajiny po ukončení těžby a vysoká úroveň péče o ochranu zdraví a bezpečnost pracovníků, morální a společenský přístup společnosti k zajištění ochrany pracovníků a dodržování pravidel bezpečnosti práce v době, která nutí firmy ve snaze dosažení aktivních ekonomických výsledků podobné aspekty podceňovat. Osobního ocenění od pojišťovny Kooperativa se dostalo i vedoucímu geologického měřicího oddělení společnosti Wienerberger Zdeňku Březinovi, za osobní přínos a výsledky v oblasti bezpečnosti.

REKULTIVACE ÚZEMÍ

Náklady na rekultivaci dobývacích prostor jsou zahrnuty v hospodářském plánu WCP a společnost je chápe jako nezbytnou součást svého podnikání. Rekultivace na několika, v minulosti významných lokalitách byly v letech 1996 - 2002 provedeny nákladem 13 mil. Kč.

V Českých Budějovicích, v Suchém Vrbném směřovala rekultivace na tvorbu doprovodné zeleně a vytvoření vodní plochy jako významného krajinného prvku, v Netolicích a v Týně nad Vltavou šlo o vytvoření zemědělského půdního fondu, v Týně k tomu přibyla vodní plocha a doprovodná zeleň. V Čičenicích vznikla na místě důlního prostoru Záblatí vodní plocha a les, na místě důlního prostoru Mutěnice na Strakonicku také lesní plocha. V Přešticích byla rozpracována technická rekultivace, zbývá dokončit biologickou rekultivaci na doprovodnou veřejnou zeleň, vodní plochu a plochu pro zemědělskou činnost. Po ukončení hornické činnosti v dalších menších dobývacích prostorech byla provedena rekultivace s celkovým nákladem 5,1 mil. Kč.

V současné době WCP dokončuje rekultivační práce v dobývacích prostorech Plotiště, Osík, Osík I, Ostřešany, Nový Bydžov I a Sloupno, kde zbývá dokončit zahlazení následků těžby. Objemy finančních prostředků, které budou vynaloženy, činí přibližně 3 mil. Kč. Čerpání finančních prostředků z fondu sanace za rok 2002 - 2005 dosáhlo výše 16,5 mil. Kč.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist