Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na intenzivní kurz Manažer a Auditor EMS

29.01.2009  |  133× přečteno      vytisknout článek

Koná se ve dnech 3. – 5. března 2009 na zámku Kravsko

Kurz je určen pro pracovníky podniků či poradců, kteří zavádí nebo mají zaveden systém environmentálního managementu (dále EMS  z angl. originálu Environmental Management Systems). Tento intenzivní kurz Vám bude nápomocen při získání teoretických znalostí a praktických příkladů z naplňování požadavků EMS (dle ISO 14001 nebo EMAS). Samostatný blok „Interní auditor EMS“ Vám poskytne jak teoretické znalosti z plánování, přípravy, provedení a zdokumentování auditu EMS tak praktické příklady z řešení různých událostí, které se mohou během auditu EMS vyskytnout.

Tento intenzivní kurz je vhodný pro zaměstnance podniků různých průmyslových odvětví, na kurzu budou prezentovány různé druhy povinných záznamů a dokumentů EMS, včetně odkazů na možnou integraci s dalšími systémy řízení.
 
 Jednotlivé přednášky jsou řazeny v logickém uspořádání, tak jak činnosti v oblasti EMS v podnicích obvykle probíhají. Součástí kurzu jsou i praktická cvičení, kdy účastníci budou vtaženy do procesu tvorby či zlepšování EMS a do procesu plánování a přípravy auditu EMS,  hodnocení zjištění z auditů a hodnocení neshod.
 
 Přednášet budou zkušení poradci, auditoři a lektoři z pořádajících organizací.
 Mediálním partnerem kurzu je EnviWeb  - odborný portál pro životní prostředí
      
 Orientační členění přednášek intenzivního kurzu:
 
 
 3. března 2009 (úterý)
 09,30  Příjezd, prezence
 10,00  Zahájení kurzu, představení, organizační záležitosti
 Úvod do EMS, návaznosti, EMAS, vstupní analýza
 Dokumentace EMS + Záznamy a jejich řízení, Politika, Environmentální aspekty, Monitorování a měření
 18,00 Ukončení, ubytování
 19,00 odjezd do vinného sklípku – řízená degustace
 
 
 4. března 2009 (středa)
 09,00 Požadavky právních a jiných předpisů, hodnocení souladu, základy auditu environmentální legislativy
 Cíle a Programy, Zdroje, úlohy, odpovědnost a pravomoc,
 Odborná způsobilost – výcvik, Komunikování
 Řízení provozu, havarijní připravenost a reakce
 Neshoda, nápravné a preventivní opatření, Interní audit (okrajově)
 Přezkoumání vedením
 18,30 Ukončení
  
 
 5. března 2009 (čtvrtek)
 09,00 Zásady provádění interních auditů (plánování, příprava, provádění a vyhodnocování IA EMS
 Požadavky na auditora a záznamy z auditu
 Zjištění z auditu a jejich hodnocení – průběh auditu
 Test interního auditora
 16,00 Ukončení a vyhodnocení kurzu, odjezd
 
 
 V navrženém časovém harmonogramu přednášek je vždy počítáno s přestávkou na oběd (cca 12,00 -13,00) a s krátkými přestávkami na oddech, v místě.

Před začátkem našeho intenzivního kurzu nám v případě zájmu zašlete dotazy, které budou předány jednotlivým přednášejícím, aby se v případě specifických dotazů mohli připravit.

Počet míst uchazečů našeho intenzivního kurzu je omezen. Proto neotálejte s přihlášením do kurzu. Po naplnění kurzu, v případě zájmu bude vypsán další termín v nejbližším možném termínu.

Účastníci kurzu po úspěšném složení zkoušek auditora obdrží „Certifikát auditora EMS“ a dále „Osvědčení Manažer EMS“ s potvrzením o rozsahu a náplni kurzu.

Cena intenzivního kurzu zahrnuje účast na intenzivním kurzu, manuály, CD (vzory záznamů a dokumentů v oblasti EMS), které budou účastníkům kurzu předány při prezenci, obědy, občerstvení během přednášek a dále návštěva rodinného vinného sklípku s řízenou degustací a drobným občerstvením. Cena nezahrnuje ubytování (to si zajišťuje a hradí každý sám).

cena  7 350,00 Kč
+  DPH (v současnosti 19 %) 1 396,50 Kč
Celková cena s DPH 8 746,50 Kč

Kurz  pořádáme v salónku hotelu „Zámek Kravsko“ (www.zamekkravsko.cz). Zámek kravsko leží v obci Kravsko cca 8 km od Znojma směrem na Moravské Budějovice. Situační plánek, popř. popis cesty Vám zašleme po Vašem závazném přihlášení na kurz. Pro účastníky intenzivního kurzu není zajištěno ubytování. Ubytování si musí každý účastník zajistit sám, např. přímo v hotelu Zámek Kravsko (tel:+420774554491;e-mail: zamek.kravsko@naspa.cz nebo
www.zamekkravsko.cz  ) a nebo v jiném ubytovacím zařízení v okolí.

V případě zájmu zašlete prosím závaznou přihlášku na adresu:
- EKOBEST s.r.o., Elišky Krásnohorské 798, 544 01 Dvůr Králové n. L., nebo na email: rutrle@ekobest.cz

- EQ Servis s.r.o., Na Kopečku 500/3, 669 02 Znojmo, nebo na fax: 515220520 popř. na email: hybsova@eqservis.cz.

Platbu provádějte převodem na číslo účtu: 171891442/0300 tak, aby bylo kursovné 27.02.2009 na našem účtu. Při platbě uvádějte konstantní symbol: 0308, variabilní symbol: 200901 a jako specifický symbol uveďte, prosím, své IČO.

Na Vaši účast se těší za organizátory intenzivního kurzu Zdeňka Hybšová, Lenka Čtvrtníková, Jan Rutrle a Ondřej Lazárek.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist