Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Seminář SYSTÉM EMS (ISO 14001) - ZAVEDENÍ, PROVOZ A ZKUŠENOSTI

02.05.2011  |  138× přečteno      vytisknout článek

seminarÚčastníci semináře získají základní informace o systému řízení ochrany životního prostředí (EMS) podle normy ISO 14001 a možnostech využití podpůrné skupiny norem řady ISO 14000.

Vážení přátelé,

jedním ze způsobů, kterými se úspěšné podniky ve světě hlásí k politice trvale udržitelného rozvoje a k programům společenské odpovědnosti je zavádění systémů řízení, které se snaží o co nejmenší narušování životního prostředí provozem podniku.
Takovým systémem řízení podniku je i tzv. EMS - systém řízení vztahu k životnímu prostředí, realizovaný podle mezinárodní normy ČSN EN ISO 14001.

Zavedení a využívání tohoto systému v podnicích není samoúčelné (jen pro certifikát), ale mluví pro ně přinejmenším tyto důvody:

 • zavedení systému EMS podle normy ISO 14001 (nebo jiného standardu, např. program EMAS Evropských společenství) zprůhledňuje postoj podniku k životnímu prostředí, vede podnik k soustavnému zlepšování v této oblasti a tím mu také pomáhá zlepšovat pověst u zákazníků a veřejnosti,
 • zavedení systému EMS se podniku pozitivně vrací v ekonomické oblasti (lepší využití materiálů a energie, méně odpadů, nižší poplatky za znečišťování ŽP atd.),
 • certifikace systému EMS v podniku přispívá k vyšší konkurenceschopnosti při prodeji a vývozu výrobků či služeb. U řady odběratelů se již stalo dobrým zvykem to, že vyžadují, aby jejich dodavatelé měli zaveden systém EMS.
 • zavedený systém EMS umožňuje podniku daleko lépe zvládat případné havárie a jiné neočekávané pohromy a umožňuje účinně předcházet jejich negativním následkům na životní prostředí nebo je minimalizovat.
 • Zavedený a dobře provozovaný systém EMS umožní zlepšovat vztahy mezi zaměstnanci a managementem a umožňuje efektivní zapojovaní zaměstnanců do přípravy a realizace dlouhodobých plánů a politik podniku.

Písemné podkladové materiály týkající se probírané problematiky obdrží účastníci při prezenci.

lektor semináře:
Ing. Josef Marek, ředitel Pražského ekologického centra, environmentální poradce


PROGRAM SEMINÁŘE

17. května 2011 - úterý - Praha 6, Lužná 2a

08.45 - 09.00 Registrace účastníků
09.00 - 12.15 Přednášky, příklady
12.30 - 14.30 Přednášky, příklady, dotazy účastníků, diskuse, závěr.

Účastníci semináře získají základní informace o systému řízení ochrany životního prostředí (EMS) podle normy ISO 14001 a možnostech využití podpůrné skupiny norem řady ISO 14000. Dále bude probrán způsob a praktické zavádění systému EMS do praxe v podniku, zkušenosti z provozu EMS v podnicích a budou představeny minimální nároky nutné k certifikaci systému EMS v podniku dle ISO 14001.
Výklad bude zaměřen na praktickou aplikaci a zkušenosti ze zavádění EMS v podnicích, především na:

 • postup stanovení environmentálních aspektů činnosti podniku a jejich vyhodnocování,
 • provedení předběžného environmentálního posouzení stanovení slabých míst z hlediska vlivů na životní prostředí a rizik pro životní prostředí,
 • stanovení reálných cílů, cílových hodnot a zásad ekologické politiky v podniku při dodržení zásady neustálého zlepšování environmentálního profilu podniku,
 • nutnou dokumentaci realizace a výsledků systému EMS (ekologická politika, návody a postupy),
 • provádění interních auditů systému EMS,
 • vliv EMS na kvalitu a efektivnost výroby, zlepšení celkového působení podniků na veřejnost, atd.
 • zjednodušení a pomoc při zavádění jednotlivých prvků systému EMS (normy řady ISO 14000, EMAS).

Na semináři bude vyhrazen čas pro diskusi a konkrétní dotazy účastníků.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

1. Závaznou přihlášku s potvrzením o úhradě vložného zašlete obratem na adresu PROEKO, Lužná 2a, 160 00 Praha 6 nejpozději do 14. května 2011.
2. Cena semináře:
Vložné za 1 osobu: ........................................ 1.950,- Kč
Cena je stanovena jako smluvní.
3. Při neúčasti účastníka (nebo náhradníka) se uhrazené vložné nevrací. Písemné podklady budou v tomto případě zaslány přihlášenému poštou.
4. Vaše přihlášky jsou automaticky akceptovány. Zařazení účastníků nepotvrzujeme. Osobně vyrozumíme pouze ty účastníky, kteří nebudou moci být z kapacitních důvodů zařazeni na jimi vybraný termín semináře a nabídneme jim buď náhradní termín, nebo zrušení přihlášky a vrácení platby.
5. Platbu vložného poukažte na Raiffeisen Bank a.s., číslo účtu 3583647001/5500,, variabilní symbol 2011301.
Naše IČO: 47145668, DIČ: CZ 5805062516, nejsme plátci DPH.
6. Při registraci na semináři předložte kopii dokladu o zaplacení. V nevyhnutelných případech po předchozí dohodě je možné zaplatit vložné i přímo u registrace. Daňový doklad obdrží účastníci při registraci.
7. Místo konání:
Prostory v objektu firmy ROYS s.r.o., Praha 6, Lužná 2a, 1. patro.
8. Doprava: metro trasa A, stanice Dejvická, a dále tramvaj č. 15, 20 a 26 do stanice nádraží Veleslavín a pak cca 10 minut pěšky (severně, pod výškovou budovu Shiran Tower). GPS souřadnice: 50°6'4.35"N, 14°20'36.794"E.
9. Ubytování a stravování s výjimkou občerstvení není zajišťonotváno. Na základě požadavku účastníka je možné zajisnottit rezervaci hotelového ubytování poblíž místa konání akce.
10. Pořadatel:
Ing. Josef Marek - PROEKO, Lužná 2a, 160 00 Praha 6 tel. a fax: 220 105 215, mobil: 737 738 433,
e-mail: marek-proeko@volny.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist