Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář DOŠKOLENÍ AUDITORŮ - REVIZE ISO 19 011:2012

19.06.2012  |  74× přečteno      vytisknout článek

akceÚčastníci semináře získají informace o revizi normy ČSN EN ISO 19 011, která vstoupila v platnost od 1. července 2012.

Vážení přátelé,

zveme Vás na seminář určený k seznámení interních auditorů i dalších zájemců s nově vydanou revizí normy ČSN EN ISO 19 011:2012.

Mezinárodní norma ISO 19 011 se zaměřuje na provádění auditů systému managementu kvality a systému managementu životního prostředí. Tato norma byla revidována a od dubna 2012 je vydána i v České republice jako ČSN EN ISO 19 011:2012. Aktuální znění této normy bere v úvahu širší rozsah auditování systémů managementu a poskytuje obecnější návod než předchozí revize.

Mezinárodní norma ISO 19 011 nestanovuje povinné požadavky na audity a auditory (to je věcí systémových norem), ale poskytuje užitečný návod k řízení programu auditů, plánování a provádění jednotlivých auditů systémů managementu a zabývá se nutnými osobními kompetencemi a způsoby hodnocení auditorů a týmu auditorů. Přiměřené použití normy prostředkem, jak zavést a řídit v organizacích účinný proces interního auditu.

Cílem semináře je poskytnout v přiměřeném časovém rozsahu ucelený výklad revidované normy a upozornit na rozdíly oproti předchozímu vydání, zaměřit se na novinky obsažené v revidované normě a nabídnout způsoby využití v podnicích.

Písemné podkladové materiály týkající se probírané problematiky obdrží účastníci při prezenci.

lektor semináře:
Ing. Josef Marek, ředitel Pražského ekologického centra, environmentální poradce, manažer a auditor IMS

PROGRAM SEMINÁŘE

DOŠKOLENÍ AUDITORŮ - REVIZE ČSN EN ISO 19 011:2012

12. července 2012 - čtvrtek - Praha 6, Lužná 2a

08.45 - 09.00 Registrace účastníků
09.00 - 12.15 Přednášky - nové požadavky normy ČSN EN ISO 19 011
12.30 - 14.00 Přednášky, příklady, dotazy účastníků, diskuse, závěr.

Účastníci semináře získají informace o revizi normy ČSN EN ISO 19 011, která vstoupila v platnost od 1. července 2012.
Budou probrány hlavní změny oproti předchozímu znění a možnosti jejich začlenění a využití v auditech systémů řízení podniku i mimo ně. Dále bude probrán způsob použití a praktické zavádění systému interních auditů do praxe v podniku a budou představeny minimální nároky nutné k jejich věrohodné funkci.
Výklad bude zaměřen také na zkušenosti z provádění auditů systémů řízení na podnikové úrovni.

Především probíraná témata:

- Termíny a definice, principy auditování,
- postup stanovení a řízení programu auditů,
- plánování a provádění auditů,
- kompetence a hodnocení auditorů,
- aplikace postupů ISO 19 011 v různých oborech (Příloha A).

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Cena semináře:
Vložné za 1 osobu: ............. 2.250,- Kč. Cena je stanovena jako smluvní.

Místo konání:
Prostory v objektu firmy ROYS s.r.o., Praha 6, Lužná 2a, 1. patro.

Doprava: metro trasa A, stanice Dejvická, a dále tramvaj č. 15, 20 a 26 do stanice nádraží Veleslavín a pak cca 10 minut pěšky (severně, pod výškovou budovu Shiran Tower). GPS souřadnice: 50°6'4.35"N, 14°20'36.794"E.

Ubytování a stravování s výjimkou občerstvení není zajišťonotváno. Na základě požadavku účastníka je možné zajisnottit rezervaci hotelového ubytování poblíž místa konání akce.

Pořadatel:
Ing. Josef Marek - PROEKO, Lužná 2a, 160 00 Praha 6 tel. a fax: 220 105 215, mobil: 737 738 433,
e-mail: marek-proeko@volny.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist