Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zájemcům o obnovitelné zdroje energie poradí nový katalog firem

05.10.2006  |  128× přečteno      vytisknout článek

Letošní vydání katalogu je nově rozšířeno také o kategorii projektových a architektonických kanceláří, které se zaměřují na výstavbu tzv. nízkoenergetických domů

Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie EkoWATT dnes zveřejnilo již dvanácté vydání katalogu firem, které se zabývají výrobou, montáží a distribucí technologií využívající obnovitelné zdroje energie [1]. Katalog firem je určen především zájemcům o využívání obnovitelných zdrojů, jako například stavebníkům, majitelům rodinných domů nebo podnikatelům, kterým usnadní orientaci a výběr vhodného dodavatele zařízení. Letošní vydání katalogu je nově rozšířeno také o kategorii projektových a architektonických kanceláří, které se zaměřují na výstavbu tzv. nízkoenergetických domů.

„Obnovitelné zdroje energie jsou perspektivním a rychle se rozvíjejícím oborem podnikání. Například v Německu se vloni z obnovitelných zdrojů vyrobilo více než 10% elektřiny, což zaměstnalo kolem 200 tisíc lidí,“ říká ředitel EkoWATTu Jiří Beranovský. „Zájem o obnovitelné zdroje energie ale roste i u nás, což s sebou nese i rozšiřování nabídky firem, které v tomto oboru působí,“ vysvětluje důvody k aktualizaci katalogu Beranovský. Katalog je členěn celkem do osmi tematických kapitol podle oboru ve kterém firmy působí –  Solární energie, Fotovoltaické systémy, Tepelná čerpadla, Biomasa, Kogenerace, Malé vodní elektrárny, Větrné elektrárny. V osmé, nejnovější kategorii jsou soustředěny firmy, které se zabývají projektováním a výstavbou nízkoenergetických domů [2].

Vydání publikace Katalog firem – obnovitelné zdroje energie 2006 – 2007 v letošním roce finančně podpořila Česká energetická agentura v rámci Státního programu na podporu úspor  energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2006. Katalog vychází v nákladu 7500 kusů. Distribuován je zdarma – část nákladu bude zájemcům k dispozici v síti cca 50 poradenských středisek EKIS České energetické agentury [3], část je distribuována u příležitosti odborných výstav a konferencí. Lze jej také objednat na tel: 266 710 247 nebo e-mailové adrese: ekowatt@ekowatt.cz. Na internetu je přístupná také elektronická verze katalogu na adrese www.ekowatt.cz.

Další informace:

www.ekowatt.cz

www.ekowatt.cz

www.energetika.cz

Kontakt:                    

Monika Kašparová

EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie (The RES and EE Centre)

Bubenska 1542/6, 170 00 Praha 7

tel:  420 266 710 247, fax: 420 266 710 248

e-mail: monika.kasparova@ekowatt.cz

EkoWATT je nezávislá poradenská organizace, která již 16 let pomáhá občanům, obcím a organizacím se zaváděním energetických úspor a s využíváním obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1996 poskytuje bezplatné energetické poradenství v rámci sítě Energetických konzultačních a informačních středisek (EKIS) České energetické agentury.

Poznámky:

[1] První databázi firem působících v oboru obnovitelných zdrojů energie sestavil EkoWATT (tehdy ve spolupráci s nadací SEVEn) již v roce 1992.

[2] Nízkoenergetické domy oproti běžným budovám, které se u nás v současnosti staví, uspoří zhruba 50% energie na vytápění i více. Roční spotřeba je u těchto domů nižší než 50 kWh na m2 vytápěné podlahové plochy. Úspory energie jsou zajištěny zejména komplexním přístupem k řešení domu již ve fázi projektu – použitím kvalitních tepelných izolací, vhodnou dispozicí a orientací domu či řízeným větráním, které minimalizuje tepelné ztráty.

[3] Energetická konzultační a informační střediska (EKIS) České energetické agentury poskytují veřejnosti bezplatné energetické poradenství. V roce 2005 pracovalo v síti EKIS ČEA celkem 44 středisek zaměstnávajících 178 poradců. EkoWATT provozuje dvě střediska EKIS – v Praze  a v Českých Budějovicích. Více viz www.ceacr.cz

Tisková zpráva EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist