Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

2. ročník mezinárodní konference Pasivní domy 2006

09.10.2006  |  124× přečteno      vytisknout článek

Cílem je opět předání dosavadních zkušeností z realizací energeticky úsporných staveb.

Po úspěšném prvním ročníku konference připravili její organizátoři pokračování. Cílem je opět předání dosavadních zkušeností z realizací energeticky úsporných staveb. Mezi účastníky a zájemci je o tuto problematiku opět velký zájem. Přihlášeni jsou přednášející, odborníci ze stavebnictví, zástupci laické veřejnosti, zaměstnanci státní správy i potenciální investoři.

Organizace konference se opět ujala obecně prospěšná společnost Pasivní dům, o.p.s. a občanské sdružení Centrum pasivního domu. Konference je akreditovaným vzdělávacím programem v projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT. Minulého ročníku se zúčastnilo celkem 300 zájemců. Přesně před rokem proběhlo 21 odborných přednášek, na kterých prezentovalo svoje zkušenosti a znalosti 29 přednášejících z České Republiky, Německa, Rakouska a Slovenska.

Otcem myšlenky a samotného konceptu realizace pasivního domu je Dr. Wolfgang Feist: „Pasivní dům je velmi pohodlný a příjemný způsob, jak šetřit energií. Nechápu, proč investorům a politikům nevadí domy se špatnou izolací. Vždyť je to vyhazování peněz!“ Základní princip Pasivního domu je založen na vytápění budov bez použití konvenčního vytápěcího systému. K tomuto účelu je využíváno pouze teplo přiváděné ohřátým vzduchem. Vysoký stupeň zateplení s sebou přináší značnou tepelnou pohodu uživatelů. Větrací systém neustále zajišťuje čistý čerstvý vzduch v celém domě, aniž by vznikal průvan. Díky vzduchotěsnosti bez tepelných mostů a neustálému větrání jsou konstrukce suché a bezporuchové. Oproti stávajícím budovám, které jsou spíše tepelnými zářiči, spotřebují o 85-90 % méně energie. V porovnání se současnými novostavbami je úspora až 75 %. Poslední vývoj v této oblasti probíhá nejrychleji v Německu a Rakousku. Jedním z hlavních předpokladů je fakt, že mají obdobné klimatické podmínky společně s velmi podobnými stavebními tradicemi. Po nesmělých začátcích dochází konečně i u nás a na Slovensku k nárůstu zájmu o systém Pasivního domu.

Druhý ročník konference Pasivní domy 2006 je složen opět ze systému bloků a přednášek, které zaštitují přední zahraniční odborníci společně s jejich českými kolegy. Všechny prezentace budou simultánně tlumočeny do němčiny a češtiny. Součástí konference je opět doprovodná výstava produktů, materiálů, nových technických systémů, služeb a postupů v oblasti výstavby a modernizací na základě zásad konceptu pasivního domu. Zajímavostí je, že na rozdíl od konference je výstava pro všechny návštěvníky zdarma. Základní prezentace a myšlenky konference Pasivní domy 2006 budou zachyceny ve sborníku, který bude po skončení akce vydán.

Z jednotlivých bloků stojí za pozornost především nejnovější informace o nových pasivních domech v Česku, které představí přední čeští odborníci včetně Jana Tywoniaka, Josefa Smoly, Aleše Brotánka a dalších. Pozornost si zaslouží i představení nejnovějších zahraničních ukázkových projektů a poslední informace z oblasti vývoje a výzkumu od zahraničních přednášejících, např. Bertholda Kaufmanna z Passivhaus Institutu, Ludwiga Rongena, Georga W. Reinberga a dalších.

Odbornou garanci zajišťuje Centrum pasivního domu ve spolupráci se Společností pro techniku prostředí a předními odborníky z českých i slovenských univerzit.

Program konference

1.den               středa 18.10. 2006

Bloky:    Aktuální situace v oblasti udržitelné výstavy

               Pasivní stavby pro bydlení

               Rekonstrukce

               Inovativní řešení a výpočtové metody a modely

                Inovativní řešení a výrobky pro Pasivní domy

2. den               čtvrtek 19.10.2006

Bloky:     Zajištění kvality

               Kvalita vnitřního prostředí

               Pasivní stavby občanského vybavení

               Z pohledu investora

Organizátoři:

Pasivní dům, o.p.s.                                        Centrum pasivního domu

Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno                        Jan Bárta

Kontaktní osoba: Michaela Cardová                    Přímá 14, 642 00 Brno

Tel.: 723 060 153                                                Tel.: 732 121 651

E-mail: 2006@pasivnidomy.cz                              E-mail: 2006@pasivnidomy.cz

                                                                             web: www.pasivnidomy.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist