Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jak šetřit energií, poradí odborníci EkoWATTu návštěvníkům veletrhu Střechy Praha

24.01.2007  |  124× přečteno      vytisknout článek

25.- 27. ledna na Výstavišti v Praze-Holešovicích

Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie EkoWATT srdečně zve na sérii seminářů [1] o úsporách energie a využívání obnovitelných zdrojů v obytných domech, které uspořádá v rámci doprovodného programu na veletrhu Střechy Praha. Zájemci se například dozví, jak lze ušetřit až desítky procent tepla a provozních nákladů na vytápění domu, jak k vytápění využívat alternativní zdroje energie, co je to nízkoenergetický dům či jak snížit další spotřebu energie v domácnosti. Konkrétní otázky budou mít zájemci možnost konzultovat na stánku EkoWATTu [2], který zde bude poskytovat bezplatné odborné poradenství. Veletrh, doprovázený programem o energetických úsporách a obnovitelných zdrojích, se uskuteční 25.- 27. ledna na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Semináře a poradenství EkoWATTu jsou určeny široké veřejnosti, zejména pak majitelům rodinných domů a zájemcům o jejich výstavbu či rekonstrukci. Ti mohou navštívit seminář o tzv. nízkoenergetických domech, které oproti běžným novostavbám, které se u nás v současnosti staví, ušetří zhruba 50 % energie na vytápění [3]. Další ze seminářů se bude věnovat optimalizaci spotřeby energie a provozních nákladů na vytápění u novostaveb a rekonstrukcí rodinných domů. U standardního domu tak lze ušetřit 20 až 40 procent energie a nákladů na vytápění. „Investice do úspor energie, ale nemusí být levnou záležitostí. Pokud zvolíme příliš nákladné opatření, které nepřinese dostatečnou úsporu provozních nákladů, investice se nám v úsporách energie nevrátí,“ upozorňuje Lenka Hudcová, která zájemcům poradí, jak pomocí zateplení domu či změny způsobu vytápění ušetřit také vlastní peněžence. Další semináře budou věnovány úsporným spotřebičům a využívání obnovitelných zdrojů energie – zejména praktickému využití biomasy, tedy dřeva, dřevní štěpky či tzv. peletek pro vytápění domu.

Poradci EkoWATTu budou zájemcům k dispozici po celou dobu trvání veletrhu Střechy Praha, tedy ve čtvrtek 25. a v pátek 26. 1. od 9 do 18hod. a v sobotu 27. 1. od 9 do 17hod ve stánku č. 313 Střední hale.

Další informace:

Doprovodný program veletrhu: www.strechy-praha.cz

Kontakt:                    

Monika Kašparová

EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Bubenska 1542/6, 170 00 Praha 7

tel:  420 266 710 247, fax: 420 266 710 248

e-mail: monika.kasparova@ekowatt.cz

www.ekowatt.cz  - stránky organizace  

www.energetika.cz - internetový portál se zaměřením na energetiku

EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie je nezávislá poradenská organizace, která od roku 1990 let pomáhá občanům, obcím, podnikům a dalším organizacím se zaváděním energetických úspor a s využíváním obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1996 poskytuje bezplatné energetické poradenství v rámci sítě Energetických konzultačních a informačních středisek (EKIS) České energetické agentury. Provozuje dvě poradenská střediska – v Praze a v Českých Budějovicích, která patří mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocená v ČR.

Poznámky:

[1]       Semináře EkoWATTu na veletrhu Střechy Praha (Výstaviště Praha-Holešovice)

Nízkoenergetické domy - vize budoucnosti nebo nezbytný standard dneška? (Mgr. František Macholda) – pátek 26. 1. 2007, 10:00 - 12:00, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL č. II (Pravé křídlo výstavy – balkon)

Úspory energie v rodinných domech - optimalizace spotřeby energie a provozních nákladů u novostavby a rekonstrukce rodinného domu (Ing. Lenka Hudcová) – sobota 27.1.2007, 09.30 - 10:30, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL č. II (Pravé křídlo výstavy – balkon)

Úspory energie v domácnosti - úsporné spotřebiče, energetické štítkování (Ing. Petr Kalčev) – sobota 27.1.2007, 10:30 - 11:30, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL č. II (Pravé křídlo výstavy – balkon)

Obnovitelné zdroje energie v ČR - přehled jejich potenciálu a využívání (Ing. Petr Kalčev) – sobota 27.1.2007, 11:45 - 12:45, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL č. I (Pravé křídlo výstavy – na ploše)

Biomasa a její využití k vytápění domu (Mgr. Karel Murtinger) – sobota 27.1.2007, 12.45 - 14:00, PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL č. I (Pravé křídlo výstavy – na ploše)

[2]       Stánek, kde budou energetičtí poradci EkoWATTu poskytovat veřejnosti bezplatné poradenství v oblasti úspor energií a využívání obnovitelných zdrojů, naleznete ve Střední hale jako stánek č. 313.

[3]       Za nízkoenergetický je považován dům, jehož roční spotřeba na vytápění je nepřesáhne 50 kWh na metr čtverečný vytápěné podlahové plochy. Domy tohoto standardu jsou ve vyspělých evropských zemích, jako například v Německu či Rakousku, již zcela běžné. Naopak u nás se v současnosti staví rodinné domy, jejichž roční spotřeba tepla na vytápění se pohybuje kolem 80-120 kWh/m2. Výjimkou však nejsou ani domy se spotřebou kolem 200 kWh/m2. Nízkoenergetických domů se u nás staví zatím jen velmi málo.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist