Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na konference CEEERES - 24. až 26. ledna 2008

15.01.2008  |  128× přečteno      vytisknout článek

Poslední možnost získat zdarma vstupenky na konferenci a výstavy PRAGOBUILDING a STŘECHY 2008

Vážení přátelé, dovolte, abych Vás upozornil, že do začátku námi pořádané konference zbývá 10 dní a máte poslední možnost přihlásit se na konferenci zdarma a zároveň zdarma získat vstupenku na výstavu PRAGOBUILDING.

Konference se bude v 6 samostatných blocích věnovat jednotlivým uceleným blokům: Energetickým zákonům,  oknům a dveřím,  vadám zateplování,  státním dotacím, financování staveb a měření, regulaci a úsporám.

Konference je zároveň doprovodným programem výstavy PRAGOBUILDING a koná se v Praze – Holešovicích.

Účast na konferenci je bezplatná a každý účastník, který se přihlásí elektronicky na www.e-c.cz do 16. ledna, obdrží zdarma vstupenku na výstavu PRAGOBUILDING a STŘECHY 2008.

První blok je věnován legislativě povinné certifikaci domů, která vstoupí v platnost od 1.ledna 2008. V tomto bloku zazní informace o stávající a nové energetické legislativě z úst nejpovolanějších, od zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu Ing. Ireny Plockové. Prof. Ing. Kablele, CSc. bude informovat o metodice certifikace domů prostřednictvím průkazů energetické náročnosti budov, která bude od příštího roku povinná u všech rekonstruovaných domů, u nových domů a u všech veřejně přístupných budov.

Druhý blok bude věnován oknům, dveřím a jejich kování. V úvodu vystoupí ing. Iveta Jiroutová, ředitelka Technického a zkušebního stavu (TZÚS), který okna certifikuje s požadavky na okna a jejich zatřídění z různých pohledů. Dále vystoupí spolupracovník Ing. Koktan, odborník na kování oken a dveří a spolupracovník TZÚS s informacemi o této zatím velmi opomíjené části okenních a dveřních otvorů a s požadavky na zabezpečení. Výrobci oken i kování pak předvedou nejmodernější trendy ve své nabídce i to, jak jejich výrobky splňují jednotlivé požadavky.

Ve třetím bloku přední odborníci upozorní na současné nejčastější vady zateplovacích systémů, upozorní na problematická místa a navrhnou způsoby, jak chybám předcházet. Pozornost bude věnována normám, podle nichž se má zateplování provádět, častým chybám při zateplování, kotvení zateplení k podkladu a termovizní detekci některých chyb při zateplování a tepelným mostům. Vystoupí nezávislí odborníci i zástupci výrobců materiálů, jejichž snahou je chybám na stavbách předcházet.

Čtvrtý blok bude věnován dotacím z různých státních i evropských zdrojů. Posluchači dostanou informace o současných dotacích i o těch, které se připravují. Jistě bude velmi zajímavá informace o tom, jak bude pokračovat v minulosti tolik úspěšný program PANEL, který pomohl zrekonstruovat stovky panelových domů. Vystoupí m.j. ředitel Státního fondu rozvoje bydlení, JUDr. Jan Wagner, dále náměstek ředitele SFŽP Ing. Leo Steiner a  Hana Chlebcová, která v loňském roce organizačně zajišťovala několik stovek dotací ze SFRB.

Pátý blok bude věnován tomu, co se již stalo okřídleným úslovím – financím, které jsou až na prvním místě. Možností různých nabídek financování je mnoho. Zde vystoupí zástupci jednotlivých finančních ústavů se svými nabídkami na financování revitalizací a rekonstrukcí domů. Hana Chlebcová, která administrovala tisíce případů úvěrování různých rekonstrukcí pak upozorní na různá úskalí a předvede možný způsob výpočtu výhodnosti jednotlivých možností financování rekonstrukcí návratnosti investic.

V šestém bloku se bude pozornost věnovat možnostem regulace vytápění a různých způsobů úspor tepla. Vystoupí Ing. Galád s informací o různých přístupech k regulaci otopné soustavy, dále Ing. Straka s možnostmi využití odpadního tepla ve větracím vzduchu a využitím solární energie, ing. Soukup s tématem kondenzační techniky na vytápění domů a monitoringem zdroje.

BLOK 1: Energetické zákony (24.1.2008 10:00 – 13:00) přednášející: Ing. Irena Plocková, Prof. Ing. Karel Kabele CSc.

BLOK 2: Okna a dveře (24.1.2008 14:00 - 17:00) přednášející: ing. Iveta Jiroutová, ing. Koktan a další

BLOK 3: Vady zateplování  (25.1.2008 10:00 – 13:00) přednášející: ing. Robert Mikeš, ing. Zdeněk Kobza, ing. Pavel Svoboda, ing. Jan Dvořák, ing. Roman Šubrt

BLOK 4: Státní dotace (25.1.2008 14:00 - 17:00) přednášející: JUDr. Jan Wagner, ředitel SFRB, Ing. Leo Steiner, náměstek ředitele SFŽP, Hana Chlebcová

BLOK 5: Financování staveb (26.1.2008 10:00 – 13:00) přednášející: zástupci finančních úřadů, Hana Chlebcová

BLOK 6: Měření, regulace a úspory (26.1.2008 14:00 - 17:00) přednášející: ing. Jan Soukup, Ing. Vladimír Galád, Tomáš Straka a další

 

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist