Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář Energetika a životní prostředí

04.04.2008  |  127× přečteno      vytisknout článek

Datum konání: 22. dubna 2008 (kongresové centrum ALDIS Hradec Králové)

Seminář je pořádán v rámci konání XIV. ročníku mezinárodní odborné výstavy techniky a technologií pro dálkové zásobování teplem a chladem, elektroenergetiku a obnovitelné zdroje energie.

Stalo se již tradicí, že se každoročně (již 14 let) setkáváme při pořádání semináře v rámci konání mezinárodní výstavy Teplárenské dny.

Letošní rok semináře jsme se rozhodli zaměřit na problematiku energetiky a životního prostředí.  Největší pozornost bude věnována připravované novele směrnice o procesu integrovaného povolení, kdy se předpokládá, že od roku 2012 budou pod proces integrované prevence zařazeni všichni výrobci energie s tepelným příkonem nad 20 MWt (dnes je tato hranice stanovena na tepelný příkon nad 50 MW). Tím se značně rozšíří počet provozních jednotek, které budou muset projít složitým a zdlouhavým procesem integrovaného povolování. V současné době má integrované povolení v ČR vydáno přibližně 120 provozovatelů kategorie 1.1, tzn. výrobců tepla a energie. Připravovanou novelou by se tento počet mohl rozšířit na dalších cca 120 provozovatelů.

Další blok semináře bude věnován problematice chemických látek. Konkrétně se jedná o Nařízení ES č. 1907/2006 pracovně nazývané jako nařízení REACH. Tímto nařízením vznikají významné povinnosti zejména pro výrobce a dovozce chemických látek. Nově jsou však stanoveny také povinnosti následným uživatelům, příp. distributorům chemických látek.  V rámci EU nebudou moci být vyráběny nebo do zemí EU dováženy takové chemické látky, které nebudou zaregistrovány. Limitní hranice pro registraci je stanovena na 1 t/rok. Nařízením REACH dochází také například ke změnám při vypracovávání bezpečnostních listů látek/přípravků.

S touto problematikou úzce souvisí připravovaná novela zákona o chemických látkách a přípravcích, která by měla být kompetentní s Nařízením REACH.

Podrobné informace o připravovaném semináři naleznete na našich internetovských stránkách www.ekonox.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist