Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

TRHY SE SOLÁRNÍ TERMÁLNÍ ENERGIÍ

11.02.2009  |  125× přečteno      vytisknout článek

S pozváním na konferenci a business missions pro podnikatele v oboru

Přestože trh s fototermálními systémy neustále vzrůstá, cíle stanovené Evropskou komisí k roku 2010 nebude jednoduché splnit (White Paper, 2003: přechod k OZE a snižování emisí skleníkových). Nejvíce aktivními zeměmi jsou v této oblasti Německo, Rakousko, Řecko a Kypr, kteří představují 77,3% dosažené kapacity solárních termálních systémů v EU pro 22,5% populace EU. Je evidentní, že více vyrovnaný vývoj solárního termálního trhu pro celou evropskou 25 je žádoucí. Podpora poskytnuta primárně národním výrobcům a montérům a druhotně klíčovým politickým tvůrcům na nových evropských trzích zvýší jejich schopnosti a pomůže jim překonat jejich existující bariéry.

Na toto se zaměřuje program Inteligentní energie pro Evropu (IEE Inteligent Energy for Europe), který spolufinancuje projekt TRANS-SOLAR a je zaměřen na předání zkušeností s vývojem trhů se solární termální energií v Evropě. Projekt je koordinován Centrem obnovitelných energií v Řecku, zatímco v jádru týmu se účastní organizace ESTIF (European Solar Thermal Industry Federation) a ARSENAL (Austrian Research Centers). Cílovými zeměmi, kde budou tyto zkušenosti analyzovány a předávány, tedy partneři projektu jsou Bulharsko, Rumunsko, Česká republika, Polsko, Slovinsko, Chorvatsko a Maďarsko. Stav a vývoj trhu bude v každé zemi prezentován na 7 dvoudenních konferencích se zahraniční účastí následovaných Business missions, které budou již zacílené především na podnikatele působící v tomto segmentu trhu.

Klíčové otázky:

•           Marketing a financování

•           Politické otázky

•           Evropské standardy a certifikace Solar Keymark

•           Specifika zemí

•           Obchodní prezentace

Evropští experti poskytnou účastníkům setkání informace o stavu rozvoje evropského solárního termálního sektoru.

Vytváření rozsáhlé sítě a obchodní spolupráce budou umožněny v průběhu akcí podnikatelských firem, které se budou konat vždy 2. den, tzv. Business Missions. 

Po obchodních prezentacích evropských solárních termálních společností se delegáti účastní tváří v tvář na předem stanovených obchodních setkáních.  Setkání budou vytvořeny na základě registrace zainteresovaných stran.

Hlavní aktéři

•    distributoři/instalační firmy

•    výrobci

•    experti v oblasti solární energie

•    představitelé nejvýznamnějších firem

•    národní asociace

•     projektanti

•     politici

Jedním z výstupů projektu je i Národní zpráva (National Report), která popisuje stav a vývoj v dané oblasti a bude poskytnuta účastníkům konferencí, a v případě zájmu nejen za Českou Republiku, ale i z dalších partnerských zemí pro jejich srovnání.

První akce se bude konat v Praze, 26.-27. února, v prostoru Křižíkových pavilónů – Pavilon B, za budovou Průmyslového paláce na Výstavišti Praha 7 – Holešovice.

Konference               26. – 27.2.2009 (cca 10:00 – 17:00, 10:00 - 13:00)

Business Missions     27.2.2009 (cca od 13:00)

Business missions budou probíhat ve stejných prostorách s možností zajištění nápomocného překladatele (AJ-ČJ), pro jednotlivá setkání budou připraveny v zázemí stoly pro cca 30min setkání. Při přihlašování na business missions, prosím, uveďte potřebu překladatele a především zájem o setkání se zahraničními partnery, buď jmenovitě společnost nebo zemi projektových partnerů (Rakousko, Řecko, Polsko, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Maďarsko), především pak Rakousko, Řecko. Na základě přihlášek bude vytvořen harmonogram setkání.

Druhá, následující akce je plánována na 16. - 17. dubna v Budapešti. Pro více informací o akcích a projektu ve všeobecnosti navštivte, prosím, projektovou stránku: www.cres.gr nebo nás kontaktujte.

 

Koordinátor:

Centrum pro obnovitelné energie (COE), Řecko

Mrs. Kiki Papadopoulou

E-mail: kpapad@cres.gr

Tel: +30 210 6603310

Zastoupení v České Republice a organizátor konference

CityPlan spol. s r.o.,  www.cityplan.cz

Ms. Hana Koryntová

E-mail: hana.koryntova@cityplan.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist