Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

České aktivity v Srbsku: Rozvoj odpadového hospodářství v oblasti města Valjevo

07.08.2012  |  58× přečteno      vytisknout článek

České aktivity v Srbsku: Rozvoj odpadového hospodářství v oblasti města Valjevo

V rámci zahraničních aktivit se mnohé české firmy podílejí na projektech v oblasti ekologie v Srbsku. Zde je jeden z nich:

Název projektu: Rozvoj odpadového hospodářství v oblasti města Valjevo

Identifikační číslo: CzDA-RS-2010-4-14050

Sektor: zásobování vodou a sanitace

Místo realizace: Valjevo, Srbsko

Doba realizace: 2010 - 2012

Realizátor: Sdružení pro rozvoj odpadového hospodářství (VHS Brno, a.s., MEVOS, spol. s.r.o.)

Celkový rozpočet: 13.848.502,- Kč

Rozpočet 2011: 3.749.126,- Kč

Cílem projektu je zlepšit systém nakládání s komunálním odpadem v regionu Kolubara prostřednictvím pilotního projektu výstavby překládací stanice se sběrným dvorem. Projekt podpoří snahu srbské vlády zavést v souladu s Národní strategií odpadového hospodářství Regionální systémy odpadového hospodářství, v jejichž rámci mají být vybudovány regionální zabezpečené skládky odpadů, recyklační centra, předkládací stanice a další potřebná zařízení, splňující přísné mezinárodní standardy. Celkem se předpokládá vybudování 26 regionálních skládek pro 160 municipalit a 44 překládacích stanic. Vytvořené regionální plány odpadového hospodářství zajistí decentralizaci a rozvoj místních, unikátních systémů odpadového hospodářství přizpůsobených podmínkám jednotlivých regionů.

V rámci české ZRS se buduje překládací stanice ve městě Valjevo, kde bude sloužit ke shromažďování a překládání komunálního a dalšího odpadu z města a přilehlé oblasti před jeho odvozem ke zneškodnění či recyklaci. Tuhý komunální odpad zde bude překládán ze svozových vozidel do speciálních velkoobjemových kontejnerů, které následně přepraví odpady na místní skládku. V separační části překládací stanice budou umístěny jiné speciální kontejnery a sběrné nádoby, určené ke sběru a k dalšímu využití separovaných druhů odpadu. Projektové aktivity budou zaměřeny na vypracování pilotního technického projektu pro překládací stanici, podle kterého budou následně provedeny technické a stavební práce a vybavení stanice tak, aby se zajistila její plná funkčnost a v maximální míře se zefektivnil sběr, přeprava, využití druhotných surovin a likvidace komunálního odpadu. Z projektu bude benefitovat cca 60 tis. obyvatel města Valjeva a cca 20 tis. obyvatel spádové oblasti.

Jako bránu do Srbska i dalších zemí bývalé Jugoslávie můžete využít veletrh Ecofair v Bělěhradě na podzim t.r. Více informací na:http://www.integrapraha.cz/nabizime/vystavy-veletrhy/pipravovane-vystavy/110-ecofair-2012

ZDROJ:

http://www.czda.cz/cra/projekty/srbsko/rozvoj-odpadoveho-hospodarstvi-v-oblasti-mesta-valjevo.htm, www.integrapraha.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Ekologický oskar
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist