Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Změny v kompetencích po zrušení okresních úřadů

30.04.2003  |  129× přečteno      vytisknout článek

Změny v kompetencích po zrušení okresních úřadů Zákonem č. 320/2002 Sb. se §6 odst. 3 geologického zákona mění takto: Projekt geologických prací a jeho změny obsahující strojní vrtné práce hlubší než 30 m, nebo strojní vrtné práce, jejichž celková délka přesahuje 100 m, je organizace povinna zaslat krajskému úřadu, v jehož správním obvodu mají být práce spojené se zásahem do pozemku prováděny, a to nejméně 30 dní předem před zahájením prací spojených se zásahem do pozemku. Krajský úřad se k projektu do 30 dnů vyjádří z hlediska zájmů chráněných zvláštními právními předpisy. V odůvodněných případech může zadavateli uložit opatření expertního posouzení Českou geologickou službou, biologického hodnocení, nebo jiného odborného posouzení nebo podkladu. V takovém případě se zahájení těchto prací na přiměřenou dobu odloží. V právě vyšlém 3. čísle časopisu Vodní hospodářství (viz stránka http//:www.vodnihospodarstvi.cz ) je článek J.Nietschové \"Kompetence vodoprávních úřadů po transformaci státní správy\". V povolování studní jsou kompetence rozděleny takto: Úřad Kompetence při vodoprávním řízení Obecní úřady Pouze účastník řízení Obecní úřady pověřených obcí Povolují pro potřeby jednotlivých občanů (domácností) odběr podzemní vody a zřizování, změny a odstraňování vodních děl, které s tím souvisejí. Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (\"malé okresy\") Na žádost právnických a fyzických osob vydávají vyjádření k záměru umístit, provést, změnit, nebo odstranit stavbu, anebo provádět činnosti, které by mohly ovlivnit vodní poměry (§18 vodního zákona). Povolují geologické práce spojené se zásahem do pozemku v záplavových územích nebo v ochranných pásmech vodních zdrojů (§14 odst. 1 písm. c) vodního zákona. Stanovují minimální hladiny podzemních vod v souvislosti s jejich odběrem. Jsou speciálním stavebním úřadem pro vodní díla. Povolují odběr podzemních vod a stavbu, změny, či odstraňování studní (s výjimkou těch pro jednotlivé domácnosti) Krajské úřady Rozhodují o všech vodohospodářských záležitostech podle vodního zákona na hraničních vodách. Vydávají vyjádření k záměrům zřídit stavby, které rozhodujícím způsobem ovlivňují nakládání s vodami, pokud si to výslovně vyhradí. Za mimořádné situace, zejména při nedostatku vody a při závažných haváriích činí opatření k nápravě v případech, kdy jde o území přesahující správní obvod obce s rozšířenou působností. Pro další informace dopuručujeme připojit se na www.geolog.cz. Zdroj:www.geolog.cz a zákon 320/2002Sb.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist