Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Vztah těžby a územního plánování

06.02.2007  |  zdroj: HN  |  126× přečteno      vytisknout článek

Vztah těžby a územního plánování Jihomoravský kraj - V lednu 2007 začala Těžební unie realizovat v Jihomoravském kraji unikátní vzdělávací projekt zaměřený na vliv nové evropské i české legislativy na činnost těžebního a strojírenského průmyslu. Formou přednášek i diskusních workshopů s odborníky si klade za cíl informovat zástupce podnikatelských subjektů o chystaných změnách tak, aby jejich adaptace na nové podmínky byla co nejefektivnější. Do konce května 2008 vystoupí na celkem šesti seminářích odborníci z akademického prostředí, státní správy či institucí Evropské unie a evropských oborových asociací, kteří budou popisovat vliv implementačního procesu na průmyslové sektory. Na druhé straně pak zástupci firem budou referovat o praktických problémech spojených se zaváděním nových předpisů. Semináře budou organizovány po celém Jihomoravském kraji tak, aby i malé a střední podniky mohly s minimálními náklady delegovat své zástupce do tohoto projektu. Materiály použité přednášejícími budou publikovány v tištěné i elektronické podobě a tím bude zajištěna dlouhodobá využitelnost prezentovaných poznatků a průmyslové subjekty budou mít snadný přístup k těmto informacím.
První seminář s tematickým zaměřením "Vztah těžby a územního plánování" se uskuteční ve dnech 21.-22. března 2007 v hotelu Skalní mlýn v Moravském krasu. Výběr této lokality umožní kromě teoretických přednášek realizovat i praktickou exkurzi. Konkrétní náplň semináře bude tvořena přednáškami o územním plánování, problematikou chráněných území sítě NATURA 2000 a chráněných krajinných oblastí (CHKO) v České republice s konkrétními příklady aplikace na oblast Moravského krasu a oblast Tovačovských jezer. Jako přednášející vystoupí zástupci Ministerstva životního prostředí České republiky, pracovníci CHKO Moravský kras, odborníci z Univerzity Palackého a Masarykovy univerzity, pracovníci Českomoravských štěrkoven, a.s., či zástupci evropské asociace EUROMINES. Díky tomuto složení přednášejících bude možný komplexní pohled na danou problematiku s relevancí maximálního zachování důrazu na udržitelný rozvoj průmyslu a ochranu životního prostředí. Součástí semináře budou i diskusní workshopy, kde zástupci firem budou moci diskutovat konkrétní problémy s přednášejícími. Přednášky z tohoto semináře budou následně zveřejněny i na internetových stránkách Těžební unie www.tezebni-unie.cz přímo v sekci věnované celému vzdělávacímu projektu. Na tento seminář následně naváže Těžební unie seminářem s tematickým zaměřením na monitoring životního prostředí v lomových provozech. Cílem druhého workshopu, který se uskuteční v červnu 2007, bude zmapovat technicky i ekologicky nejlepší systémy monitoringu na konkrétních příkladech lomů či provozů. Pozvánku na aktuální seminář je možné najít na internetových stránkách Těžební unie www.tezebni-unie.cz.


O vodě, o trávě, o lese...
Brno - Refrén známé Nohavicovy písničky o kometě jako by se přímo hodil k novému tématu Ekologických veletrhů Brno. Své síly spojili odborníci všech důležitých institucí a společně se budou prezentovat právě na brněnském výstavišti koncem května. V rámci mezinárodního veletrhu ENVIBRNO a mezinárodní výstavy VODOVODY-KANALIZACE se budou podílet na řadě programů, které osvětlí veřejnosti mj. i následky tzv. ekologických katastrof a možnosti, jak jim čelit. "Skladba Ekologických veletrhů Brno znamená propojení výstav ENVIBRNO a "VOD-KA" (výstava VODOVODY-KANALIZACE). Nabízí se přímo spojení v oblasti vody - od ochrany vodních zdrojů a jejich zabezpečení k využití v umělém oběhu, tedy v zásobování obyvatel a uzavření oběhu vody vyčištěním," řekl vrchní ředitel úseku vodního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR, RNDr. Pavel Punčochář, CSc.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist