Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference Nerostné suroviny pro Evropu

02.04.2009  |  126× přečteno      vytisknout článek

Přípravy konference „Nerostné suroviny pro Evropu“ vrcholí

5***** hotel Praha chystá kvalitní zázemí pro těžaře celé Evropy. Program konference, který začíná již 28.4.,je rozdělen na několik tematických částí. Akce bude slavnostně zahájena zástupci Úřadu vlády ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem životního prostředí ČR a Českého báňského úřadu.

Úterní dopoledne bude pokračovat prvním blokem přednášek na téma očekávané poptávky po surovinách. Navazující odpolední část patří možnostem evropského těžebního průmyslu, respektive nabídce surovin. Ve středu 29. 4. vše uzavře panelová diskuze a budou zveřejněny závěry konference. Samostatně proběhne setkání na ministerské úrovni jednotlivých členských států EU se zástupci ministerstev.

Součástí doprovodného programu bude výstava s názvem „Minerály evropských zemí“, dokladující na příkladech řady minerálů procesy sjednocující evropský kontinent v geologické minulosti. Prezentaci připravilo Mineralogicko-petrografické oddělení Moravského zemského muzea Brno. Účastníci shlédnou nejen minerály krásné na pohled, ale i mineralogické zajímavosti a unikáty z jednotlivých států Evropské unie. Součástí budou taktéž ukázky historického dolování ložisek drahých kovů v českých zemích, které má v tomto regionu staletou tradici sahající až do pravěku. Dnes jednotný, zdánlivě stabilní celek má za sebou etapy často bouřlivých sjednocovacích geologických procesů, mezi nimiž nechybějí mohutné horotvorné pohyby a dokonce ani pády kosmických těles. To vše je „zapsáno“ mj. právě v minerálech, vznikajících v rozmanitých podmínkách koloběhu. Vždyť právě minerály, jako součásti hornin, jsou základem pro vznik půd zajišťujících nám obživu. Některé z nich představují důležité nerostné suroviny, počínaje kamennými nástroji neandrtálců, přes zlato a stříbro středověkých králů a panovníků, až k železným rudám průmyslové revoluce a mnoha dalším surovinám moderní doby. Jsou odkazem „přírodou sjednocené“ geologické Evropy nám, jejím obyvatelům.

Počet přihlášených osob již nyní překročil první stovku. Nechybí zde zástupci nejvýznamnějších těžebních společností, asociací těžebního průmyslu, odborníci na geologii, organizace z oblasti navazujícího průmyslu z České republiky i Evropy a stejně tak i nejvyšší státní úředníci ze zemí EU.

Finančními partnery se stali Czech Coal, OKD, NWR, Česká naftařská společnost,  Boliden, K+S, LKAB, RHI, Strojírny Podzimek, Sedlecký kaolín a Moravské naftové doly. Akci dále podporují: Sandrock, Lega-Inox, Severočeské doly, Blatenské strojírny a Gemec-Union. Mediálně akci zajišťují Minerální suroviny, Bagry.cz, Eniweb, Kámen, Technický týdeník, Stavební technika, Dopravní noviny, Uhlí, rudy geologický průzkum, BVV Veletrhy Brno, Plavba a vodní cesty, Lobby, Build info a Stone+Tec Nürnberg 2009 a Slovenské sdružení výrobců kameniva.

Více informací na: www.euresources2009.eu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist