Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SEMINÁŘ NA PODPORU A PROPAGACI OBLASTI PODPORY 4.2

27.05.2009  |  124× přečteno      vytisknout článek

Celková alokace na celé programové období 2007-2013 pro oblast podpory 4.2 je 256 247 000 EUR

Ministerstvo životního prostředí připravilo na dny 17. a 18. června 2009 seminář zaměřený na podporu a propagaci předkládání projektů do Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), Prioritní osy 4, oblast podpory 4.2 – Odstraňování starých ekologických zátěží. Seminář se bude konat v Domě kultury Kladno, nám. Sítná 3127.

 

Celková alokace na celé programové období 2007-2013 pro oblast podpory 4.2 je 256 247 000 EUR. Podpora je poskytována z prostředků Fondu soudržnosti s maximální hranicí do 85 % a prostředků státního rozpočtu s maximální hranicí do 5 % celkových způsobilých výdajů u předkládaných projektů. Celková poskytnutá dotace může tedy dosáhnout 90 % celkových způsobilých výdajů.

 

Za starou ekologickou zátěž je v rámci OPŽP považována kontaminace podzemních, povrchových vod, zemin a stavebních konstrukcí, která představuje riziko pro lidské zdraví nebo složky životního prostředí a jejíž původce neexistuje či není znám.

 

Podporované projekty:

·    inventarizace kontaminovaných a potenciálně kontaminovaných míst, kategorizace priorit pro výběr nejzávažněji kontaminovaných míst k sanaci;

·    realizace průzkumných prací, analýz rizik:

o          realizace průzkumných prací, analýz rizik konkrétních lokalit,

o  realizace průzkumných prací, analýz rizik problémových území obsahujících více než jedno kontaminované místo;

·    sanace vážně kontaminovaných lokalit:

o  jednotlivé etapy komplexní sanace kontaminovaných staveb (včetně zbytků technologií), půdy (horninového prostředí) a podzemních vod,

o  sanace deponií nebezpečných nebo rizikových odpadů (starých skládek) a úložišť s výjimkou odstraňování ekologických škod způsobených hornickou činností,

o  odstraňování kontaminace půd, stavebních konstrukcí a podzemní vody pomocí inovativních sanačních technologií apod.,

o  monitorovaná přirozená atenuace kontaminovaných míst,

o  sanace SEZ vzniklých v důsledku hornické činnosti.

 

Mezi oprávněné příjemce podpory patří zejména: obce a města, svazky obcí, kraje, státní podniky, státní organizace, příspěvkové organizace, občanská sdružení, fyzické osoby – nepodnikatelé, podnikatelské subjekty  a další.

 

Nejbližší příležitost pro podání žádostí o dotaci:

V současnosti je k dispozici na stránkách www.opzp.cz nový aktualizovaný harmonogram výzev OPŽP na rok 2009. Příjem žádostí o dotaci v rámci oblasti podpory 4.2 - Odstraňování starých ekologických zátěží je zde plánován na srpen až září 2009.

Seminář je koncipován tak, aby potenciální žadatelé získali maximum konkrétních informací o současném stavu v oblasti odstraňování starých ekologických zátěží, o typech podporovaných projektů i přijatelných netypických projektech, o podmínkách přijatelnosti projektů a průběhu procesu podávání žádostí o podporu, o výzvách vypsaných v předchozích letech i o jejich výsledcích. Účastníci semináře budou rovněž seznámeni s konkrétními příklady úspěšných projektů, se zkušenostmi s přípravou žádostí a projektů atd. Součástí semináře bude exkurze na lokality se starou ekologickou zátěží na území města Kladna.

Individuální dotazy zodpovědí přednášející účastníkům jak v rámci závěrečné diskuse, tak během večerního rautu. 

Na semináři budou přednášet zástupci Ministerstva životního prostředí (Odboru ekologických škod a Odboru fondů EU), Státního fondu životního prostředí, zástupci obcí, měst a krajů a pracovníci poradenských a odborných firem.

Vložné na seminář se nehradí - seminář je financován z Prioritní osy 8 OPŽP – Technická pomoc financovaná z Fondu soudržnosti. Požadována je pouze úhrada příspěvku na raut.

Další informace o akci získáte na adrese Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o., Píšťovy 820, 537 01 Chrudim III, e-mail: halouskova@ekomonitor.cz, ústředna 469 682 303-5, přímá linka 469 318 423.

 

Pozvánku i přihlášku lze stáhnout z adres:

www.opzp.cz 

www.ekomonitor.cz .

  

 

Ministerstvo životního prostředí  

www.opzp.cz                       

Státní fond životního prostředí České republiky

zelená linka: 800 260 500           

align=center>dotazy@sfzp.cz

  

SEMINÁŘ JE SPOLUFINANCOVÁN Z PRIORITNÍ OSY 8 OPŽP – TECHNICKÁ POMOC FINANCOVANÁ Z FONDU SOUDRŽNOSTI


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist