Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

STUDNY - vyjádření odborně způsobilé osoby (hydrogeologa) jako podklad k vydání o povolení nakládat s podzemní vodou

21.09.2011  |  167× přečteno      vytisknout článek

STUDNY - vyjádření odborně způsobilé osoby (hydrogeologa) jako podklad k vydání o povolení nakládat s podzemní vodou

STUDNY - POVOLENÍ NAKLÁDAT S PODZEMNÍ VODOU


Kdo povolení nakládat s podzemní vodou potřebuje?
Všichni majitelé studní, kteří z nich čerpají vodu, musí mít povolení k nakládání s vodami. Vyplývá to ze zákona č. 254/2001 Sb. o vodách, § 8, odst. 1, pís. b, ve znění pozdějších předpisů, zejména zákona č. 20/2004 Sb. Povolení mít nemusí majitelé studní, které byly vybudovány před rokem 1955 a dále majitelé studní, kteří je vůbec nepoužívají.

Prodloužení povolení k používání studny potřebují podnikatelé a drobní živnostníci, kteří vodu ze studny používají k podnikání, jejichž povolení začalo platit před 1.1.2002.

Kdo vydává povolení nakládat s podzemní vodou?
Povolení k odběru podzemní vody ze studny a jejich prodloužení vydává vodoprávní úřad. Dle § 105, odst. 2 zákona č. 20/2004 Sb., o vodách je vodoprávním úřadem, který povoluje pro potřeby občanů odběr podzemních vod, příslušný pověřený obecní úřad. Seznam pověřených obecních úřadů najdete na stránkách portal.gov.cz v sekci Městské a obecní úřady.

Co je nezbytným podkladem k vydání povolení nakládat s podzemní vodou?
Podkladem vydání povolení k nakládání s podzemními vodami je vyjádření osoby s odbornou způsobilostí (dle zákona č. 62/1988 Sb. o geologických pracích), pokud vodoprávní úřad ve výjimečných případech nerozhodne jinak. Osoba s odbornou způsobilostí je v tomto případě hydrogeolog; osvědčení o odborné způsobilosti uděluje Ministerstvo životního prostředí.

Jaké náležitosti vyjádření hydrogeologa obsahuje?

Vyjádření osoby s odbornou způsobilostí - hydrogeologa, je textový elaborát v rozsahu cca 6 - 10 stran s přílohami, který je opatřen "kulatým razítkem" a podpisem osoby s odbornou způsobilostí v oboru hydrogeologie. Toto vyjádření obsahuje mj. popis zdroje podzemní vody, popis vodního díla, kterého se jímání podzemní vody týká, posouzení vlivu odběru podzemní vody na okolí a stanovení optimálních podmínek pro odběr podzemní vody. Dále obsahuje zákres v mapovém podkladu vhodného měřítka (vč. katastrální mapy), schématický nákres vodního díla a případný geologický profil vodního díla (dle podkladů zákazníka).

ZDROJ: www.unigeo.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist