Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

VAROVNÉ SIGNÁLY

18.03.2002  |  150× přečteno      vytisknout článek

VAROVNÉ SIGNÁLY Dnem 1. listopadu 2001 skončila platnost dosavadních varovných signálů: „KATASTROFA“ „VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA“ „NEBEZPEČÍ ZÁTOPOVÉ VLNY“ Při vzniku mimořádných událostí které mohou ohrozit zdraví a životy obyvatelstva, jsou občané varování sirénami. Současně jsou informování prostřednictvím tísňových informací v rozhlase, televizi, hlášením místního rozhlasu, pomocí pojízdných vozů s megafony a podobně. Varovné signály: „VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA“ pro varování obyvatelstva při hrozbě nebo vzniku mimořádné události. Signál je vyhlašován kolísavým tónem sirény po dobu 140 vteřin. Signál může být vyhlašován třikrát za sebou v cca tříminutových intervalech. Po akustickém tónu sirény, při vyhlášení varovného signálu „Všeobecná výstraha“, bude následovat tísňová informace z hromadných informačních prostředků (republiková, regionální a místní působnost) pro vyrozumění obyvatelstva o hrozící nebo vzniklé mimořádné události. Dosud vyhlašovaný signál „Požární poplach“ zůstává v platnosti a slouží ke svolání jednotek požární ochrany. Signál je vyhlašován přerušovaným tónem sirény po dobu 1 minuty. Tento není varovným signálem. Signál „Požární poplach“ vyhlašovaný elektronickou sirénou napodobuje hlas trubky troubící tón „HÓ-ŘÍ“, „HÓ-ŘÍ“ atd. po dobu jedné minuty. (Je jednoznačný a nezaměnitelný s jinými signály). VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA Trvalý tón sirény po dobu 2 minut Vyhlašuje se v případě, kdy může dojít k ohrožení života a zdraví člověka v důsledku živelní pohromy, havárie s únikem nebezpečných látek či jiné mimořádné situaci většího rozsahu. Hlavní činností je poslech zpráv. Nezbytná doporučení: Sledujte zprávy v rozhlase, televizi a místní vyhlášky a řiďte se vydanými pokyny. Upozorněte sousedy. Nevytvářejte panické situace. Zachovejte klid. Na vyžádání poskytněte pomoc při přípravách záchranných opatření. Připravte si evakuační zavazadlo.


Související články


Poslední diskuse k článku - 1 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Všeobecná výstraha
Nerozumím tomuto článku.V první části článku píšete, že signál "Všeobecná výstraha" je vyhlašován kolísavým tónem po dobu 140 vteřin ..
a v předposledním odstavci píšete Všeobecná výstraha trvalý ton sirény po dobu 2 minut.
V případě, že je to správně, tak mne omluvte -asi jsem si to nepřečetla pořádně
vloženo: 16.12.2004 08:14     vložil: zapletal@pspeng.cz Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
REO AMOS, spol. s r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist