Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Vyhláška o stanovení zásad pro vymezení zóny havarijního plánování a o rozsahu a způsobu vypracování vnějšího havarijního plánu

03.04.2006  |  143× přečteno      vytisknout článek

Ministerstvo vnitra stanoví podle § 19 odst. 4 zákona č. 59/2006 Sb., o prevenci závažných havárií způsobených vybranými nebezpečnými chemickými látkami nebo chemickými přípravky..

 
Citace: 103/2006 Sb. Částka: 36/2006 Sb.
Na straně (od-do): 1201-1227 Rozeslána dne: 31. března 2006
Druh předpisu: Vyhláška Autoři předpisu: Ministerstvo vnitra
Datum přijetí: 21. března 2006 Datum účinnosti od: 1. června 2006
Platnost předpisu: ANO Pozn. k úč.:
Vydáno na základě: 59/2006 Sb., § 19 odst. 4


Kompletní legislativu životního prostředí v aktuálním znění předpisů Vám přináší software EnviParagarf - registr legislativy životního prostředí.
http://www.enviweb.cz/enviparagraf


Související články


Poslední diskuse k článku - 1 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
Princip stanovování zóny havarijního plánování
Vyhláška (stejně jako ta minulá) přebírá hodnocení z metody IAEA TECDOC 727. Avšak praxe ukázala, že tento způsob není nejvhodnější. Použitá metoda má své limity a omezení použití, je vhodná především pro prioritizaci rizik, jejich vzájemné porovnávání a hodnocení společenské přijatelnosti rizik v území.
Zóna havarijního plánování (dále jen „ZHP“) stanovená tímto způsobem nevypovídá nic o účincích a havarijních projevech. V oblasti ZHP, ve které jsou formou vnějšího havarijního plánu uplatňovány požadavky havarijní připravenosti k zajištění ochrany obyvatelstva, životního prostředí, hospodářských zvířat a majetkových hodnot, nelze zpětně stanovit míru ohrožení jednotlivých cílových skupin. Tím, že výsledný účinek je násoben dvěma (i když v novele vyhlášky již tento postup odpadá, protože je přepočtena celá odečítací tabulka) nelze vůbec definovat, jaké účinky lze v území ZHP a na její hranici očekávat.
ZHP stanovená podle této vyhlášky je pouze číslem. Pro účely zpracování vnějších havarijních plánů je důležité znát dosahy účinků toxicity, tlakové vlny, tepelné radiace či letících trosek na definovaných limitních úrovních, včetně jejich časových projevů. Pouze při znalostech těchto hodnot lze plánovat opatření k zajištění ochrany obyvatelstva, životního prostředí, hospodářských zvířat a majetku prostřednictvím plánů konkrétních činností. ZHP stanovena dle vyhlášky není územím, které je ohroženo havárií. Např. při kritických klimatických podmínkách, které jsou v městských průmyslových aglomeracích většinu dní v roce, jsou dosahy účinků havárií daleko za hranicí ZHP.
vloženo: 16.05.2006 15:21     vložil:  Stuchlá K. Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
REO AMOS, spol. s r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist