Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Brněnští geologové pomáhají s vodou v Mongolsku

30.03.2009  |  139× přečteno      vytisknout článek

lsku

Projekt Dodávka vodohospodářských zařízení pro oblasti s nedostatkem pitné vody v Mongolsku

Projekt byl přidělen zadavatelem Českou republikou - Ministerstvem průmyslu a obchodu firmě GEOtest Brno, a.s. "Rozhodnutím o přidělení veřejné zakázky ze dne 18.7.2006" a je v souladu s oboustranným zájmem rozvoje vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Mongolskem, se závěry zasedání česko-mongolské smíšené komise a s jednáním obou stran.

Mapa Mongolska

Za českou stranu je gestčním pracovištěm MPO ČR, za mongolskou stranu Ministerstvo stavebnictví a výstavby. Realizačním koordinátorem za českou stranu je GEOtest Brno, a.s., za mongolskou stranu firma Mongolgeotest, Co. Ltd. z Ulaanbaataru.

Základní cíle projektu:

Rok 2006

Byl zpracován realizační projekt prací na základě jednání vedených v Mongolsku se správními orgány a zainteresovanými organizacemi a také podle metodických zjištění získaných při dokumentaci vodních zdrojů ve vybraných somonech ajmaků Tov, Dundgovi a Omnogovi. Byla zpracována roční a dílčí zpráva projektu.

Rok 2007

Byla dokončena dokumentace vodních zdrojů v ajmacích Dornod, Suhbaatar, Hentiy, Dornogovi a Bayanhongor. Odebrané vzorky vody byly dopraveny do laboratoří GEOtestu Brno. V somonu Olziyt v ajmaku Dundgovi byla instalována první úpravna vody, jejíž předání obyvatelům se konalo za účasti Ministra stavebnictví a výstavby Mongolska p. Narantsatsralta s doprovodem, p. velvyslance ČR v Mongolsku p. Nekvasila, členů místní samosprávy a občanů.

Rok 2008

Do Mongolska bylo dopraveno 7 úpraven vody od firem Iwet Brno a GEOtest Brno, a.s., které byly instalovány v somonech Bayanjargalan, Govi-Ugtaal, Tsagandelger a Deren (ajmak Dundgovi), Bayanmonh (ajmak Hentiy), Ihhet (ajmak Dornogovi) a Erdenesant (ajmak Tov). V somonu Bayanmonh byl za finanční spoluúčasti mongolské strany vyhlouben první hydrogeologický vrt, který nahradil do té doby využívaný vodní zdroj k zásobování obyvatelstva vodou - řeku Herlen. Vodní zdroje a technologie úpravy vody byly na lokalitách Bayanjargalan, Deren, Ihhet, Bayanmonh a Erdenesant situovány do nových zateplených objektů.

Rok 2009

Bude instalováno 11 úpraven vody na vybrané vodní zdroje a vyhloubena pramenní jímka na lokalitě Bayandun v ajmaku Dornod na východě Mongolska. K ochraně před nepříznivými klimatickými podmínkami budou čerpací a úpravárenské technologie situovány do zateplených objektů. Úpravny budou vyrobeny ve firmě GEOtest Brno, a.s.

Rok 2010

Dokončení instalací technologií úpravy vody, čerpací techniky a dokončení stavebních prací. Bude uspořádána závěrečná prezentace projektu zahraniční spolupráce.

větší obrázek

Setkání prezidenta ČR V. Klause
s mongolskými absolventy
československých škol

větší obrázek

Dokumentace vodního zdroje
v pouštním městě Dalanzadgadu
v jižní Gobi

větší obrázek

Interwiev reportérů TV Prima
s ředitelem firmy Mongolgeotest
p. Ing. Bayarem do pořadu
Kolem světa za 52 týdnů


větší obrázek

Boj ve větru o vodu v somonu
Bulgan (ajmak Omnogobi)

větší obrázek

Jediný funkční vodní zdroj
v somonu Delgertsogt
je vzdálen 2 km od osídlení

větší obrázek

Vývěr vody ze slepencových skal
u somonu Bulgan

ZDROJ:www.geotest.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist