Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pravidla pro omezování znečištění

31.05.2006  |  zdroj: Podniky a trhy  |  123× přečteno      vytisknout článek

Pravidla pro omezování znečištění Povinnost získat integrované povolení nejpozději do 30. 10. 2007 musí splnit všichni provozovatelé zařízení, která spadají pod zákon č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci omezování znečištění.
Účelem je docílit integrované prevence a omezování znečištění, vyloučit anebo alespoň snížit emise do ovzduší, vody a půdy.
Ministerstvo průmyslu a obchodu upozorňuje všechny, že bez integrovaného povolení nelze po 30. 10. 2007 zařízení provozovat, a proto je nezbytné podat žádost na příslušný krajský úřad nejpozději do konce roku 2006. Více na www.ippc.cz.

Evropské ceny pro podnikatele
Uchazeči o ocenění v rámci Evropské ceny pro podnikatele (European Business Awards) si mohou podat přihlášku do 31. července 2006. Posuzováni budou podle stanovených kritérií s ohledem na úspěch, inovace a podnikatelskou etiku. Soutěž je otevřená pro podniky všech velikostí ve všech členských státech Evropské unie.
Soutěž má několik kategorií - například Ocenění za nejlepšího podnikatele roku či Ocenění za dlouhodobé dobré výsledky společnosti apod.Více informací najdete na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (Podpora podnikání - Malé a střední podnikání) nebo na www.businessawardseurope.com

Lhůta emisí hluku prodloužena
Lhůta pro uplatňování přípustných hodnot emisí hluku u zařízení používaných ve venkovním prostoru, u nichž není technicky možno dodržet limity, byla prodloužena.
Ministerstvo průmyslu a obchodu upozorňuje, že to stanoví novela nařízení vlády č. 9/2002 Sb., která vyšla 16. 5. 2006 ve Sbírce zákonů pod číslem 198/2006. Tato zařízení budou moci být dále uváděna na trh. Dopad na životní prostředí nebude příliš velký, protože v předchozí etapě byly emise hluku u většiny zařízení omezeny.

Zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost
Zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost, kterého se zúčastní náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa a náměstek ministryně školství Petr Kolář, se koná ve dnech 29. až 30. května 2006 v Bruselu.

Analýza vývoje ekonomiky ČR 2005
U základních hospodářských ukazatelů v roce 2005 vysoce převládají pozitivní rysy. Uplynulé období lze řadit podle hospodářských výsledků k nejúspěšnějším v historii České republiky. To jsou zjištění "Analýzy vývoje ekonomiky ČR a odvětví v působnosti MPO za rok 2005".
Ekonomika dále zesílila růst, při mírném pohybu cenových hladin. Zvyšuje se národohospodářská produktivita a sílí konkurenceschopnost produkce. Zahraniční obchod poprvé dlouhodobě vykazuje přebytky vývozu.
V meziročním srovnání je nezaměstnanost nižší. Zřetelný je pozitivní vliv vstupu do EU na vývoj řady hospodářských ukazatelů. Podrobnosti lze najít na internetových stránkách ministerstva www.mpo.cz v sekci "Ministerstvo-Analytické materiály").


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist