Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ve všech krajích proběhnou opět semináře k IRZ

24.10.2006  |  zdroj: MŽP  |  125× přečteno      vytisknout článek

Semináře proběhly ve všech krajích i v loňském roce a setkaly se s velmi pozitivním ohlasem, o čemž svědčí zejména jejich vysoká návštěvnost.

V rámci informační kampaně k podpoře ohlašování emisí a přenosů látek do Integrovaného registru znečišťování (IRZ) [1] za rok 2006 uspořádají Ministerstvo životního prostředí a CENIA, česká informační agentura životního prostředí, v průběhu listopadu a prosince semináře k integrovanému registru znečišťování. Data za rok 2006 musí uživatelé registrované látky ohlásit Ministerstvu životního prostředí do 15. února 2007.

Semináře proběhly ve všech krajích i v loňském roce a setkaly se s velmi pozitivním ohlasem, o čemž svědčí zejména jejich vysoká návštěvnost. Podařilo se oslovit mnoho průmyslových a zemědělských podniků a informovat je o všech aspektech, vyplývajících z příslušné legislativy. Semináře prohloubily komunikaci mezi státní správou a průmyslovým sektorem, zvýšily informovanost, výrazně zlepšily kvalitu ohlašovaných údajů do IRZ (údaje za rok 2005 byly zveřejněny 30.9.2006 na stránkách www.irz.cz).

V roce 2006 (od 16. listopadu) se semináře uskuteční postupně opět ve všech krajích. Určeny jsou všem subjektům, kterých se problematika IRZ dotýká. Jejich cílem je zvýšit orientaci v dané oblasti a usnadnit plnění zákonných povinností. Účastníci seminářů budou informováni o zkušenostech z minulého roku, budou jim sděleny novinky z oblasti právních předpisů a jejich předpokládané změny v roce 2007. Součástí seminářů budou informace o ohlašování prostřednictvím centrální ohlašovny. Přednášet budou odborní pracovníci oddělení IPPC MŽP a CENIA.

Semináře jsou bezplatně přístupné. Veškeré informace o seminářích (přihlášky, harmonogram, kontakty) jsou dostupné na www.irz.cz.

Přihlášky  se zasílají na  adresu: seminare.irz@cenia.cz. Uveďte jméno, subjekt, který zastupujete, kraj, ve kterém se chcete semináře zúčastnit a svůj kontakt- mailovou adresu nebo telefon, případně fax.

Další informace:

www.irz.cz

www.cenia.cz

www.env.cz

Kontakt:

CENIA, česká informační agentura životního prostředí

Kodaňská 10, 100 10 Praha 10

tel: 267 225 290, 267 225 329, 267 225 209, 267 225 302, 267 225 296

www.cenia.cz

Poznámky:

[1] Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) je zřízen podle zákona o integrované prevenci č. 76/2002 Sb. a nařízení vlády 368/2003 Sb. Povinnost ohlašovat do integrovaného registru znečišťování mají tzv. uživatelé registrované látky, kteří v emisích nebo přenosech (odpadní vody a odpady) ze své provozovny dosáhnou nebo překročí ohlašovací prahy (množství ohlašovaných látek v kg/rok) stanovené  v příloze č. 1 k nařízení vlády č. 368/2003 Sb. Data za rok 2006 musí uživatelé registrované látky ohlásit Ministerstvu životního prostředí do 15. února 2007.

Ohlašování do IRZ se týká velkého počtu průmyslových a zemědělských podniků, proto by mu měla být věnována z jejich strany zvýšená pozornost.

Ohlašování do IRZ má ovšem vliv i na ohlašování dalších údajů z evidencí v oblasti životního prostředí, neboť uživatelé registrované látky ohlašují prostřednictvím tzv. „centrální ohlašovny“ i další údaje, které jsou jinak povinni ohlašovat podle zvláštních právních předpisů (zákon o ochraně ovzduší, zákon o odpadech apod.).


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist