Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Finanční příspěvky na hospodaření v lesích

16.09.2005  |  zdroj: Podniky a trhy  |  130× přečteno      vytisknout článek

Finanční příspěvky na hospodaření v lesích Moravskoslezský kraj
Až do konce roku se mohou zájemci ucházet o příspěvky na hospodaření v lesích v roce 2005. Z rozpočtu Moravskoslezského kraje jsou podporovány tyto tituly:
Obnova lesů poškozených imisemi.
Obnova, zajištění a výchova lesních porostů.
Sdružování vlastníků lesů malých výměrů.
Ekologické a k přírodě šetrné technologie.
Vyhotovení lesních hospodářských plánů v digitální formě.
Ostatní hospodaření v lesích.
Žádosti přijímá Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Termín podání žádosti o finanční příspěvky na hospodaření v lesích je u většiny žádostí do tří měsíců po dokončení konkrétního výkonu v porostu (například zalesňování, prořezávka).

Prevence kriminality
Vysočina
Grantový program na podporu specifických programů prevence kriminality se pro žadatele uzavře na konci září. Celkový objem finančních prostředků z Fondu Vysočiny určený pro tuto výzvu činí 1,5 miliónu korun. Výzva se týká titulu 2.3.2 a jejím cílem je podporovat a motivovat obce a nestátní neziskové organizace při realizaci speciálních programů. Podporují se výchovné, vzdělávací, osvětové a poradenské aktivity zaměřené na nejširší veřejnost. Sem patří například vzdělávání a osvěta rodičů, seniorů, pedagogů, dětí a mládeže, příprava a tisk informačních materiálů, nácvik sociálních dovedností a jiné činnosti. Podporovanou aktivitou je i poradenství směřované k rizikovým skupinám osob, u nichž je zvýšená pravděpodobnost, že se stanou pachateli nebo oběťmi trestné činnosti. Cílem je omezit záškoláctví, šikanu, vandalismus či národnostní konflikty. Přijatelné jsou i aktivity, jež podpoří znovuzačlenění obětí trestné činnosti do společnosti.

Vodohospodářské a ekologické akce
Královéhradecký kraj
Obce či svazky obcí se mohou ucházet o podporu z programu na rozvoj infrastruktury v oblasti vodního hospodářství (zásobování pitnou vodou a odkanalizování). Žádosti se podávají ve dvou termínech. První uplynul v březnu, druhý doběhne 30. září. Dotace je určena obcím (s počtem obyvatel nižším než 2000), které primárně neřeší problémy s čištěním odpadních vod a zásobování pitnou vodou prostřednictvím dotačních programů Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zemědělství, Ministerstva pro místní rozvoj, EU či jiných tuzemských a zahraničních programů. Titul financovaný z rozpočtu Královéhradeckého kraje podporuje následující akce:
Čištění odpadních vod - pořízení stavební a technologické části staveb čistíren odpadních vod, kanalizací a souvisejících objektů.
Zásobování pitnou vodou - pořízení stavební a technologické části staveb úpraven vody, vodovodů a souvisejících objektů.

Cyklostezky a podpora turistiky
Středočeský kraj
Od 1. října 2005 do 1. listopadu 2005 se zájemcům otevírají tři programy na podporu cestovního ruchu vyhlášené Středočeským krajem. Jedná se o tyto dotační tituly:
Podpora projektů budování cyklostezek. Program má přispět ke zkvalitnění dopravní a turistické infrastruktury. O dotaci se mohou ucházet neziskové organizace, obce, ale i firmy, které podnikají v oblasti cestovního ruchu na území Středočeského kraje. Dotace může činit až 100 tisíc korun na jeden projekt.
Podpora tvorby turistických produktů a produktových balíčků. Cílem titulu je zlepšit nabídku pro potenciální návštěvníky regionu, poskytnout jim vhodné doplňkové služby. Podporuje se i příslušná marketinková podpora. Propagační materiály musí být zpracovány v souladu s Jednotným vizuálním stylem Středočeského kraje a s logem kraje v jednotném formátu pro použití v celokrajské nabídce. Výše dotace může dosahovat až 50 tisíc korun na projekt.
Projektování a budování orientačního značení - hnědé tabule. Prostřednictvím tohoto titulu chce kraj přispět ke zkvalitnění turistické infrastruktury a zvýšit atraktivitu regionu. Zároveň by se zlepšila ochrana přírody.

Podpora přípravy žádostí
Jihočeský kraj
Uchazeči o podporu z titulu OP Zemědělství se mohou ucházet o dotaci či půjčku na přípravu žádosti. V rámci druhého termínu se mohou zájemci hlásit až do 1. listopadu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist