Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Lesy ČR: Nabízíme pomoc, prodáme levnější dřevo obětem povodní

21.05.2010  |  38× přečteno      vytisknout článek

Lesy ČR: Nabízíme pomoc, prodáme levnější dřevo obětem povodní

Zabezpečovací práce na vodních tocích a majetku ve správě LČR pokračují.

V okamžik, kdy části republiky sužují povodně a mnoho lidí tak znovu prožívá stresové okamžiky, přichází státní podnik Lesy ČR s nabídkou výrazné a účinné pomoci rodinám a jedincům, které povodeň připraví o střechu nad hlavou.

"Nechceme zbytečně otálet a čekat. Lesy ČR cítí povinnost vyslat lidem postiženými povodní signál, že při řešení následků katastrofy nezůstanou sami. Lesy ČR poskytnou a dodají potřebným lidem dřevo na výstavbu rodinného domu nebo bytové jednotky a to za výrazně zvýhodněných finančních podmínek," prohlásil generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.

Vedení Lesů ČR již vydalo příslušné interní pokyny všem organizačním jednotkám, které se nacházejí v povodněmi postižených oblastech. Úkolem příslušných pracovníků je připravit seznam všech obcí, které současná povodeň postihla. Pracovníci podniku následně osobně navštíví starosty postižených obcí, kde jim předají podrobné informace o nabídce Lesů ČR povodní postiženým lidem a požádají je o předání informace svým občanům.

Lesy ČR o zvoleném postupu informovaly zakladatele podniku - Ministerstvo zemědělství.

Lesy ČR chtějí nabídnout za režijní cenu 440 korun za m 3 (včetně DPH) buď 100 m 3 materiálu na celodřevěný dům, nebo 70 m 3 dřeva na montovanou stavbu, popřípadě 15 m 3 na vybudování nového krovu nebo formou samovýroby za cenu 1,- Kč za m 3 (včetně DPH) surového dříví. Po povodních v loňském roce takto vzniklo 44 bytových jednotek.

Příjemcem výpomoci mohou být občané, jejichž trvalé obydlí současné záplavy poničily tak, že jim úřady vystavily rozhodnutí o odstranění stavby. Obce silně poničené záplavami mohou navíc získat pomoc ve formě levného stavebního dřeva například na výstavbu mostků a dalších dřevěných staveb.

Podrobné informace o pomoci lze získat na internetových stránkách Lesů ČR (http://www.lesycr.cz, v sekci Turisté a přátelé přírody; přímý proklik: www.lesycr.cz (https://www.lesycr.cz/cs/turiste-a-pratele-prirody/aktualni-informace-pro-vas/aktuality.ep/603_3099-vypomoc-lcr--s.-p.-obyvatelstvu-v-oblastech-postizenych-povodnemi/1/ ) .

Informace občané získají také na obecních úřadech povodní postižených obcí.

Zabezpečovací práce na malých vodních tocích a majetku ve správě LČR pokračují

Lesy ČR jako správce drobných vodních toků a lesních porostů i nadále pokračují v provádění zabezpečovacích prací v postižených územích Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Jde zejména o odstraňování zátarasů v korytech toků, zprůtočňování kritických profilů propustků, mostů za účelem obnovení původní kapacity koryt toků. V návaznosti je zajišťováno křížení koryt s inženýrskými sítěmi tak, aby nedošlo k výpadkům dodávek energií a vody.

Současně dochází ke zpřístupnění zasažených území a zprůjezdnění lesní dopravní sítě.

Lesy ČR již započaly se sumarizací a postupným vyčíslováním povodňových škod. V oblastech, které jsou k dnešnímu dni stále nepřístupné, se čeká na opadnutí vody tak, aby mohly být neprodleně zabezpečovací práce zahájeny.

Prvořadým úkolem jsou zabezpečující práce za účelem ochrany osob a majetku. Lesy ČR si uvědomují vážnost a naléhavost vzniklé situace, a proto se v rámci svých možností snaží všemožně poskytnout potřebnou pomoc postiženým oblastem.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist