Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Sektorový operační plán - ŽP

24.06.2002  |  124× přečteno      vytisknout článek

Sektorový operační plán - ŽP PŘEHLED PRACÍ PROVEDENÝCH NA ROZPRACOVÁNÍ SOP ŽP V OBDOBÍ BŘEZEN – KVĚTEN 2002 Na základě závěru z projednání přípravy SOP v Lipnici ve dnech 7. a 8. Března 2002 se uskutečnily následující kroky, které směřovaly k zpřesnění a vymezení rozhraní mezi SOP ŽP, SOP Mze, SOP MPO a SROP. Jednalo se o následující vymezení: 1) Priority a opatření byly upřesněny tak, aby bylo možné realizovat záměry ochrany životního prostředí vyplývající z 6. Akčního programu, které jsou garantovány státem. Byl odstraněn překryv priority „Ochrana vod“ v SOP – ŽP s původně navrženým opatřením „Kanalizace a čištění vod“ v sektoru zemědělství. Překryv mezi opatřením v SOP – ŽP „Snižování produkce skleníkových plynů náhradou fosilních paliv obnovitelnými zdroji energie“ a opatřením v SOP – Posílení konkurenceschopnosti průmyslu a podnikatelských služeb „Zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě primárních energetických zdrojů“, je vyřešen ve vazbě na Státní program podpory využívání úspor, druhotných a obnovitelných zdrojů energie, kde MŽP zajišťuje podporu obnovitelných zdrojů energie a MPO úspory a druhotné zdroje energie. 2) Proběhlo dořešení monofondovosti SOP ŽP s tím, že velké investiční celky a sdružené projekty budou řešeny v rámci kohezního fondu, komplementárně k SOP ŽP bez překryvů a duplicit. K tomuto záměru jsou nadefinovány i priority a opatření. 3) Environmentální výchova a vzdělávání bude řešena v rámci SOP „Lidské zdroje“, čím se dosáhne plnění požadované monofondosti a do programu SOP ŽP není zařazena. 4) V současné době je nutné dořešit nastavení vertikální roviny pro opatření, která řeší hranici mezi SOP ŽP a SROP. Dalšími kroky, které byly podniknuty je uzavření smluv na provedení hodnocení Ex-ante a posouzení SEA. Provedení hodnocení Ex – ante je dohodnuto s ředitelem Ing. Benešem City-Plan, s.r.o Praha. S tímto pracovištěm je návrh pracovní verze SOP ŽP konzultována. Smlouva o provedení hodnocení je připravena v pracovní verzi. Provedení posouzení SEA je dohodnuto s organizací REC, pracoviště Praha. V současné době se dokončují práce na textu „Smlouvy o…“. Nic nebrání jejímu podpisu. Mimo smlouvu probíhají konzultace, tak aby se předcházelo případným problémům.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist