Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Referendum o vstupu ČR do EU – informace pro občany ČR

16.05.2003  |  126× přečteno      vytisknout článek

Referendum o vstupu ČR do EU – informace pro občany ČR V České republice nyní probíhá závěrečné kolo příprav na vstup do Evropské unie.
Dne 16. dubna 2003 podepsali v Aténách Smlouvu o přistoupení ČR do EU – plné znění najdete zde - předseda vlády, prezident, ministr zahraničí a hlavní vyjednávač České republiky.

Nyní se připravuje referendum, které bude probíhat ve dnech 13. – 14. června 2003 na celém území ČR (pátek a sobota).
Ministerstvo ľivotního prostředí spolu se svými organizačními jednotkami připravilo informační kampaň, která probíhá jiľ od ledna 2003. Cílem této kampaně je informovat a vtáhnout do hlasování co nejvíce občanů České republiky a dát jim dostatek potřebných informací za resort ľivotního prostředí. Informační kampaň je součástí komunikační strategie M®P, která vychází z programu vlády ČR.
Ministr ľivotního prostředí Libor Ambrozek zahájil kampaň M®P v pátek 31. ledna 2003 tiskovou konferencí v budově M®P, daląí tiskové konference ministra se konají pravidelně aľ do poloviny června 2003 a jsou vľdy zaměřeny na jednou oblast ľivotního prostředí. Vedle toho ministr Ambrozek během prvního pololetí postupně zajíľdí do vąech regionů v ČR a zde informuje občany o výhodách a nevýhodách vstupu ČR do EU.
Odbor vnějąích vztahů M®P vydal sadu letáků s objektivními informacemi pro ąirokou veřejnost (Ekologické podnikání – Dobrovolné nástroje, Ochrana ovzduąí, Ochrana přírody a krajiny, Nakládání s odpady, Nakládání s obaly, Environmentální rizika, Ochrana vod, Obnovitelné zdroje, Předvstupní fondy). Koncem března 2003 rozeslal tyto letáky do regionů. Pokud máte zájem o tiątěnou formu letáků, obra»te se ve vaąem regionu na informační středisko Chráněné krajinné oblasti, Národního parku nebo na inspektorát ČI®P, případně na odbor vnějąích vztahů M®P (Mgr. Eva Veverková, tel.: 267 122 139, e-mail: eva_veverkova@env.cz.
Od roku 1998 v resortu ľivotního prostředí probíhal systematický proces přijímání plně slučitelné ekologické legislativy (Kapitola 22: ®ivotní prostředí).
Zveřejňujeme také seznam organizačních jednotek M®P s jejich webovými adresami, kde získáte také potřebné informace z oblasti ľivotního prostředí.
Mnoho informací můľete získat zavoláním na informační zelenou linku: 800 200 200 (volání je zdarma). Důleľitou adresou je oficiální informační stránka Ministerstva zahraničních věcí www.euroskop.cz. Zdrojem informací můľe být také stránka Delegace Evropské komise v Praze a jejího Informačního centra (ICEU), v jehoľ sídle v Rytířské ulici 31 v Praze můľete získat také tiątěné materiály, zúčastnit se seminářů a daląích akcí.
Mnozí z vás si rádi přečtou informace v angličtině přímo na stránkách Evropské unie.
M®P podpořilo internetovou stránku Evropská unie a ľivotní prostředí na serveru Ekolist po drátě a také internetový časopis o Evropské unii Integrace.

V tisku vycházejí informace o postupu příprav ČR na vstup do EU v oblasti ľivotního prostředí, na kterých se podílí také M®P – v příloze Lidových novin najdete zodpovězené některé otázky o tom, co vstup do Eropské unie přinese českým občanům v oblasti ľivotního prostředí. Pokud se chcete sami ptát, dotazy posílejte na tuto adresu: eva_veverkova@env.czeva_veverkova@env.cz.
Věříme, ľe i s naąí pomocí získáte dostatek informací a ľe půjdete hlasovat o Vaąí budoucnosti i o budoucnosti vąech současných a příątích obyvatel ČR s plnou odpovědností.

Zdroj: MŽP


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist