Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ENVIBRNO 2004 s novou koncepcí

02.12.2003  |  123× přečteno      vytisknout článek

Ve dnech 20. - 24. dubna 2004 proběhne v brněnském veletržním areálu již 11. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO.  Do druhé desítky ročníků vstoupí nejvýznamnější environmentální veletrh v zemích střední a východní Evropy s novou koncepcí.

Zatímco v devadesátých letech a ještě při posledním ročníku v roce 2001 byl koncept veletrhu založen na tradičním složkovém pojetí ochrany životního prostředí, nově bude vycházet z komplexního – integrovaného přístupu, napojeného na systém výměny informací o nejlepších dostupných technikách (BAT). Nová koncepce se odvíjí od implementace souboru legislativy Evropské unie do tuzemské legislativy včetně významné Směrnice 96/61/EC o Integrované prevenci a omezování znečištění (IPPC).

 

Integrovaný přístup k problematice životního prostředí lze zjednodušeně ilustrovat na novém oborovém členění veletrhu, v němž bude od roku 2004 původní analyticky propracovaný systém s množstvím položek nahrazen touto sedmičkou základních oborů:


·        environmentální techniky a technologie pro energetiku,
·       
environmentální techniky a technologie pro výrobu a zpracování kovů,
·        environmentální techniky a technologie pro zpracování nerostů,
·        environmentální techniky a technologie pro chemický průmysl,
·        environmentální techniky a technologie pro nakládání s odpady,
·        environmentální techniky a technologie pro čištění a úpravu vod,
·        environmentální techniky a technologie pro ostatní zařízení.

Toto nové oborové členění bylo v Brně již „odzkoušeno“ - na mezinárodní výstavě menšího rozsahu, která se pořádala v loňském roce jako doprovodná aktivita akce ENVIKONGRES.
Zatímco pojetí veletrhu ENVIBRNO se výrazně změní, špičkové mezinárodní postavení mezi obdobnými událostmi v regionu střední a východní Evropy si akce nepochybně podrží. Konkrétně statistika posledního ročníku v roce 2001 zaznamenala účast 163 přímých vystavovatelů a dalších 19 zastoupených firem z 11 zemí a čistá výstavní plocha dosáhla téměř 3000 m2.
Zajímavá je také odpověď na otázku, co si vystavovatelé od účasti na veletrhu ENVIBRNO slibovali, s jakými cíli se do jihomoravské metropole přijeli prezentovat. Průzkum provedený Masarykovou univerzitou odhalil toto pořadí cílů: 1. předvedení firmy, posílení image (75,8 %); 2. hledání zákazníků mezi návštěvníky (63 %);          3. předvedení standardních produktů a služeb (61,5 %); 4. předvedení nových produktů a služeb (45,6 %); 5. zjistit, co se v oboru děje (44,0 %); 6. zmapování produktů konkurence (36,4 %); 7. hledání zákazníků mezi vystavovateli (26,1 %).
Veletrh ENVIBRNO  výrazně překračuje hranice pouhé komerční akce, jak o tom svědčí i partnerská podpora tří tuzemských ministerstev – životního prostředí, průmyslu a obchodu a dále zemědělství (dalšími přímými partnery veletrhu jsou Asociace čistírenských expertů ČR, Asociace producentů ekologických systémů a České ekologické-manažerské centrum). Významnou součástí veletržního dění bude také 2. ENVIKONGRES,  který se bude zabývat dopady implementace Směrnice EU o integrované prevenci a kontrole znečištění (IPPC) a problematikou nejlepší dostupné techniky ve střední Evropě.
U příležitosti posledního ročníku brněnského environmentálního veletrhu prohlásil na jeho adresu tehdejší ministr životního prostředí Miloš Kužvart slova, která jsou platná i do budoucna: „ENVIBRNO umožňuje podle mého názoru to nejdůležitější – informovat nejširší veřejnost, šířit informace o technice, technologiích i nové legislativě v oblasti ochrany životního prostředí. Veletrh je nejen místem prezentací moderních technologií, ale také místem setkávání odborníků na celé řadě kvalitně připravených doprovodných akcí. Sborníky a jiné písemné podklady zůstávají dlouhodobě výborným podkladovým materiálem.“
 Jedenáctý ročník veletrhu ENVIBRNO proběhne společně s komplexem stavebních veletrhů IBF, URBIS a SHK BRNO.  Výhodou tohoto spojení bude nesporně rozšíření portfolia odborných návštěvníků. Se vstupem do Evropské unie jsou stavební investice v souladu s ekologickými podmínkami důležitým aspektem jak pro soukromý, tak pro státní a regionální sektor. Oba projekty se tedy mohou vzájemně podpořit, což ještě více přispěje k zájmu odborné veřejnosti i politické a mediální scény.
 

 Zdroj: BVV a.s.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist