Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zpráva o životním prostředí České republiky v roce 2002

16.01.2004  |  127× přečteno      vytisknout článek

Zpráva v rozumném rozsahu umístěná na serveru MŽP.

Cílem předkládané Zprávy o životním prostředí České republiky v roce 2002 je:

  • popsat aktuální stav jednotlivých složek životního prostředí ČR a vlivů na něj působících formou SWOT analýzy, tj. z hlediska silných stránek, slabých stránek, rizik a příležitostí/pozitivních očekávání
  • popsat dosavadní výdaje ČR na ochranu životního prostředí a vyhodnotit je z hlediska jejich efektivnosti
  • začlenit stav životního prostředí v ČR do mezinárodního kontextu v rámci srovnání hodnot základních environmentálních ukazatelů s průměrnými hodnotami členských států Evropské unie (EU) a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a dále s hodnotami indikátorů pro sousední či vybrané blízké státy (SRN, Rakousko, Polsko, Slovensko a Maďarsko)
  • informovat o postupu realizace cílů a opatření Státní politiky životního prostředí ČR
  • informovat o postupu příprav ČR na vstup do EU v oblasti životního prostředí.

V Komentáři ke Zprávě o životním prostředí České republiky v roce 2002 jsou uvedeny podrobné údaje o stavu jednotlivých složek životního prostředí ČR a o hlavních příčinách jeho změn.

Oproti předchozím rokům věnují Zpráva o životním prostředí České republiky v roce 2002 i Komentář zvýšenou pozornost důsledkům katastrofálních povodní (zejména v oblasti kvality vod a půdy) a dále problematice kvality ovzduší, kde došlo v roce 2002 v důsledku přijetí nové právní úpravy nejen k zásadní změně celého systému ochrany (národní a krajské emisní stropy, národní a krajské programy, plány snížení emisí u zdroje), ale také ke změně způsobu posuzování kvality ovzduší (nové imisní limity, oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší).

Podrobné vyhodnocení stavu životního prostředí v jednotlivých krajích ČR je uvedeno v samostatných zprávách „Stav životního prostředí v jednotlivých krajích České republiky v roce 2002“, které, počínaje rokem 2000, MŽP každoročně zveřejňuje a které i věcně navazují na Zprávy o stavu životního prostředí v oblastech působnosti územních odborů MŽP a v hl. m. Praze, vydávané v letech 1995–1999.

Celou Zprávu naleznete na serveru MŽP zde:
http://www.env.cz/zpravaZPCR2002/obsah.htm


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist