Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ministři Ambrozek a Buzková se dohodli na další spolupráci svých resortů

06.02.2004  |  123× přečteno      vytisknout článek

Ministři Ambrozek a Buzková se dohodli na další spolupráci svých resortů

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy JUDr. Petra Buzková a ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek podepsali Meziresortní dohodu o spolupráci obou ministerstev v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO).

Ministři životního prostředí EHK OSN v květnu 2003 přijali v Kyjevě společné Prohlášení k výchově k udržitelnému rozvoji, kde se shodli na tom, že vzdělávání a výchova je zásadním nástrojem ochrany životního prostředí a realizace konceptu udržitelného rozvoje. Je proto nutné více podněcovat zájem o environmentální vzdělávání a poskytovat kvalifikované informace o životním prostředí médiím.

V době našeho vstupu do Evropské unie se má Česká republika v oblasti EVVO čím pochlubit. Svými legislativními podmínkami i řadou realizovaných našich i mezinárodních vzdělávacích a výchovných programů se řadí mezi přední země Evropy.

Dnes podepsaná dohoda mezi MŽP a MŠMT navazuje na předchozí mnohaletou spolupráci.

První vzájemnou dohodu uzavřela obě ministerstva v prosinci 1999, tedy v době, kdy se teprve vytvářela prvotní představa Státního programu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v České republice, který nakonec schválila vláda v říjnu 2000.

Nová dohoda vymezuje spolupráci obou ministerstev ještě širším způsobem, než zmíněný Státní program. Součástí dohody je i úzká spolupráce při plnění mezinárodních závazků, právních nástrojů a především obousměrná odborná podpora.

MŠMT pokládá EVVO za jednu z priorit vzdělávací politiky, která je vyjádřena v zásadních vzdělávacích dokumentech, včetně nových, připravovaných nebo již realizovaných rámcových vzdělávacích programů.

MŽP považuje za nejvýznamnější cíl dostupnost EVVO a informací pro veřejnost v nejširším slova smyslu, a proto je od počátku garantem a koordinátorem Státního programu EVVO v České republice.

Významnou iniciativou obou resortů je pořádání společných odborných metodických seminářů pro pracovníky krajských úřadů.  Semináře mají za cíl vysvětlovat odborné záměry, metodiku rozvoje EVVO a umožnit především zástupcům veřejné správy přímý přístup ke kvalifikovaným informacím. Na semináře budou zvány nestátní neziskové organizace, které se na EVVO u nás významně podílejí. Smysl seminářů ovšem nebude spočívat jen v předávání informací, ale především ve vzájemné nezprostředkované diskusi. Umožní využívání zpětné vazby z praxe, což by mělo vést k operativnímu hledání řešení případných nedostatků společnou dohodou.

Text dohody bude umístěn na internetu na stránkách obou resortů (http://www.msmt.cz, http://www.env.cz).

Kontakty:

Ministerstvo životního prostředí
Jakub_Kaspar@env.cz, http://www.env.cz    

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
ondrej.gabriel@msmt.cz, www.msmt.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist