Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O ROZDĚLENÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ NA PROJEKTY NNO PRO ROK 2004

23.02.2004  |  zdroj: MŽP  |  124× přečteno      vytisknout článek

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O ROZDĚLENÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ NA PROJEKTY NNO PRO ROK 2004 Do veřejného výběrového řízení, vyhlášeného MŽP dne 21. srpna 2003 v Hospodářských novinách a na internetové stránce Ministerstva životního prostředí, přihlásilo do jeho uzávěrky 6. 10. 2003 ve 12 hodin 193 nestátních neziskových organizací celkem 519 projektů.
Obálková komise, která zasedala ve dnech 6. – 8. 10. 2003, posoudila formální náležitosti přihlášených projektů a vyřadila 36 projektů předložených 17 organizacemi, u kterých nebyl dodržen předepsaný způsob podání.
Zbylých 483 projektů s celkovým požadavkem 49 426 315 Kč postoupila obálková komise k hodnocení expertní komisi.
Expertní komise posuzovala projekty ve třech subkomisích. Předsedou expertní komise byl ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek, který jmenoval předsedy jednotlivých subkomisí a tajemníka komise. Předsedové subkomisí jmenovali členy a tajemníka svých subkomisí.
Subkomise č. 1 hodnotila projekty ve skupině programů Ochrana přírody a krajiny.
Subkomise č. 2 hodnotila projekty ve skupině programů Zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti životního prostředí a Udržitelný rozvoj na regionální úrovni.
Subkomise č. 3 hodnotila projekty ve skupině programů Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta.
Závěrečná jednání subkomisí proběhla dne 26. 11. 2003 paralelně a vzešla z nich, na základě bodování podle předem stanovených kritérií, pořadí projektů v jednotlivých skupinách programů. Závěrečné jednání expertní komise, vedené předsedou komise RNDr. Liborem Ambrozkem, proběhlo dne 2. 12. 2003.
V návaznosti na schválení státního rozpočtu bylo začátkem února rozhodnuto o výši dotačních prostředků a následně v jednotlivých programech stanovena rozhraní mezi podpořenými a nepodpořenými projekty. Celkem bylo podpořeno 164 projektů podaných 85 nestátními neziskovými organizacemi celkovou částkou 20 mil. Kč.
V tabulkách č. 1 až 7 je uveden přehled podpořených projektů ve skupinách A až E. V tabulce č. 8 je uveden seznam nepodpořených projektů.
Ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že se jedná o předběžné výsledky a vyhrazuje si právo na některé korekce. Zejména si MŽP vyhrazuje právo nepodpořit projekty organizací, u nichž odbor interního auditu a finanční kontroly MŽP shledal vážné nedostatky při prováděných kontrolách, případně organizací, které neodevzdaly v pořádku a včas vyúčtování projektů podpořených v minulých letech.


Mgr. Petra Sádková (Petra_Sadkova@env.cz),
Ing. Jana Soběslavská (Jana_Sobeslavska@env.cz)



Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.



Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>



Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist