Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Z dopisů občanů primátorovi města Brna

09.03.2004  |  123× přečteno      vytisknout článek

Z dopisů občanů primátorovi města Brna

1267. Znečišťování veřejných ploch
 
Autor: Ladislav Bouda 
Datum:   20.02.04 12:10

Vážený pane primátore!
Jako občanovi města Brna se mi nelíbí, když jsem nucen procházet ulicemi, které jsou stejně jako zelené plochy plné psích výkalů. Zvláště v zimním období je nemůžete minout. Samozřejmě vím o tom, že tato problematika je řešena vyhláškou, ale tam, kde není kontrola, není žádná sankce a tudíž není ani vůle k dodržování.
Budu konkrétnější: Dodržování pořádku má ve své kompetenci městská policie. Asi před dvěmi lety jsem se ptal operačního důstojníka MP Brno, proč nikdy nepotkávám strážníky MP v ranních hodinách, kdy se v ulicích sídlišť vyskytuje maximální množství volně pobíhajících psů, kteří znečišťují okolí našich domů. Možná Vás překvapí odpověď, kterou jsem dostal. V době od 7 do 8 hodin ráno si strážníci MP předávají službu a proto je v ulicích nemůžete potkat! Na svoje obchůzky se dostanou po osmé hodině, kdy je drtivá většina majitelů psů v práci nebo ve škole. Jediného majitele psa, který po něm uklidil, jsem nedávno viděl v centru Prahy. V Brně jsem se s tím ještě nesetkal. Naopak se denně setkávám s majiteli psů, kteří ani nevyjdou na ulici, ale postávají na schodech domů, před nimiž zanechávají jejich čtyřnozí svěřenci svoje nepřehlédnutelné pozůstatky.
Rád bych věděl, jestli je opravdu městská policie tak neschopná nebo tak bezbranná, že tento problém nemůže nebo nechce řešit. Obracím se na Vás proto, že jde o záležitost celého města a taky proto, že úřad městské části nemůže chování městské policie ovlivňovat.
Pokud si město nedokáže vynutit dodržování vyhlášek, pak je zbytečné vyhlášky vůbec vydávat. Může se stát, že městská policie bude tvrdit, že majitele psů kontroluje. Za posledních 10 let jsem však takový případ v ranních hodinách nezaznamenal.

1237. Milované lesy brněnské přehrady
 
Autor: Košíčková Ludmila 
Datum:   12.02.04 09:44

Ví pan primátor a zástupci města, které jsme si zvolili o plenění přehradních lesů
ustanoveným stprávcem \"Lesy města Brna spol.s.r.o.Kuřim\"?Doporučuji a zároveň prosím, aby se tam zajeli co nejdříve podívat a zastavili tu otřesnou spoušť, kterou tam lesáci způsobili.Tomu, co tam provedli v rekreační oblasti OSADA se nedá říkat nijak jinak než drancování našeho národního bohatství !!Na to už se nedá ani koukat a nedá se ani mlčet! Jakoby nestačila pohroma s přehradní vodou, která nás už několik let trápí a nic se zatím ke zlepšení neudělalo.Hlavně, že se vybírají nestydaté a stále se zvyšující poplatky a utrží se
za vytěžené dřevo, že ANO?Každý z nás, kteří jsme tam celé roky utíkali
z paneláků je pro Vás nezajímavý a nepodstatný, viďte pane primátore.Píšu svůj příspěvek se slzami v očích nad tou strašnou, nenahraditelnou ztrátou milovaných stromů a zároveň zoufalou bezmocností, kterou musí každý
občan této republiky při takovém počínání pociťovat.Styďte se všichni, kdož na toto dal svůj palec!!!!

 
 1261. Odpověď
 
Autor: Primátor 
Datum:   18.02.04 17:13

Vážená paní,

v lednu a únoru tohoto roku byla na lesních pozemcích p.č. 983/13 a 985 v k.ú. Kníničky v oblasti Osada provedena další etapa mýtní úmyslné těžby.

Tuto těžbu provedla společnost Lesy města Brna, spol. s r. o., v souladu s lesním hospodářským plánem (LHP) Lesního hospodářského celku (LHC) společnosti. Těžba byla provedena v zájmu obnovy přestárlého lesa. V daném případě se jedná o 133 let starý porost, u kterého již - díky vyhnilým kmenům - hrozí pády stromů. Tím může dojít i k ohrožení života a zdraví návštěvníků lesa.

V konkrétním případě byla použita tzv. obnova lesa holosečná, charakterizovaná jednorázovým smýcením všech stromů na části porostní plochy. Při této těžbě byla provedena holá seč, jejíž plocha nepřekročila výměru stanovenou zákonem o lesích.

Vzniklá holina bude v jarních měsících opět zalesněna předepsanými a stanovištně vhodnými dřevinami, tj. dubem a bukem, v souladu s rámcovými směrnicemi hospodaření LHC Lesy města Brna.

I stromy stárnou a dožívají. Obnova lesa v dané lokalitě proto bude i nadále pokračovat a rozhodně není důvodem k tomu, aby se za ni kdokoliv styděl.

S pozdravem
ZDROJ: www.brno.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist