Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Envibrno již v dubnu

25.03.2004  |  zdroj: Odpady  |  138× přečteno      vytisknout článek

Od 20. do 24. dubna se letos na brněnském výstavišti uskuteční 11. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO.

Časopis Odpady patří spolu s dalšími periodiky a internetovým portálem enviweb.cz k mediálním partnerům tohoto nejvýznamnějšího environmentálního veletrhu v regionu střední a východní Evropy.

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že také letošní ročník bude úspěšný. Již počátkem ledna 2004 měli pořadatelé pronajato přes 1200 m2 čisté výstavní plochy, a to zhruba šesti desítkám vystavovatelů. Mezi ty největší se letos řadí společnosti FORTEX - AGS, FONTANA R, Invest PROX T.E.C., DISA, ARKO Technology, WILO Praha a KUNST.

Podpora profesních organizací

Očekává se, že oproti roku 2002, kdy se konal 1. ročník Envikongresu s doprovodnou výstavou Envibrno poprvé společně s komplexem stavebních veletrhů, vzroste zájem o účast na letošním ročníku environmentálního veletrhu až o 50 %. Letošní novinkou je, že vedle trojlístku stavebních veletrhů IBF, URBIS a SHK BRNO se uskuteční současně s oběma \"envi-akcemi\" také nultý ročník veletrhu Elektro.

O významu brněnské environmentální akce svědčí mj. široká oficiální podpora od profesních organizací a sdružení - Asociace čistírenských expertů ČR, Asociace producentů ekologických systémů a České ekologické manažerské centrum - až po ministerstva. Envikongres jako hlavní součást doprovodného programu totiž proběhne s oficiální podporou tuzemských ministerstev životního prostředí, průmyslu a obchodu a zemědělství.

Ministr zemědělství České republiky ing. Jaroslav Palas odůvodňuje přímou angažovanost vládních rezortů: \"Envibrno výrazně překračuje hranice pouhé komerční akce. Hlavní význam veletrhu vidím v možnosti výměny informací a zkušeností mezi zástupci státní správy a samosprávy a podnikateli i mezi podnikateli navzájem. Tato výměna informací, která bude umocněna přítomností zahraničních účastníků, může přinést významný pokrok v praktickém zavádění ekologické legislativy.\"

Tradiční tribunou pro výměnu informací je doprovodný program, v jehož rámci se uskuteční zejména 2. Envikongres. Na pořadu bude mít především diskuse o konkrétních dopadech implementace směrnice EU o integrované prevenci a o kontrole znečištění (IPPC) a související problematiku nejlepší dostupné techniky ve střední Evropě (BAT).

Slavnostní událostí bude předání prestižních ocenění a současně ochranné známky \"Ekologicky šetrný výrobek\", od jejíhož zavedení v ČR jako obdoby zahraničních ekolabelingových systémů uplynulo nedávno deset let. Ochranná známka, která může být udělena pouze produktům splňujícím náročné požadavky a kritéria ministerstva životního prostředí, znamená pro spotřebitele záruku kvality a dodržení výrobních postupů šetrných k životnímu prostředí.

Změna koncepce

Největší novinkou nadcházejícího ročníku je změna celkové koncepce akce ve prospěch integrovaného přístupu k ochraně a obnově životního prostředí. Oborové členění zahrnuje v souladu s tímto přístupem - po nedávném dopracování - pouze tucet oborů, převážně environmentální techniky a technologie:

energetika,

výroba a zpracování kovů,

zpracování nerostů,

chemický průmysl,

nakládání s odpady,

transport, čištění a úpravu vod,

zemědělství,

ostatní zařízení,

čištění vzduchu a spalin,

ochrana půdy a krajiny,

měřicí a regulační technika pro kontrolu životního prostředí,

literatura, služby, výzkum a ekologické organizace.

Organizátoři předpokládají, že Envibrno se stane nejvýznamnější akci v oblasti ochrany životního prostředí v České republice v roce 2004. Více informací lze nalézt na www.bvv.cz, nebo na e-mailu envibrno@bvv.cz.

Prezentace na serveru ENVIWEB.CZ

Veletrh ENVIBRNO je i letos hlavním partnerem internetového portálu ENVIWEB.CZ, který se věnuje otázkám životního prostředí. Cílovou skupinou návštěvníků serveru jsou odborníci, ekologové podniků, pracovníci firem, zástupci a studenti vysokých škol se zaměřením na ŽP, členové odborných svazů, pracovníci státní správy aj. Vystavovatelé veletrhu ENVIBRNO 2004 mají zajištěno bezplatně přednostní zobrazování v Adresáři firem a uveřejnit informace o své firmě formou PR článku.

V případě zájmu, prosím, zašlete vaši tiskovou informaci na e-mail: enviweb@enviweb.cz.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist