Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zaznam z jednani Fora pro udrzitelny rozvoj, ktere se uskutecnilo 10. května 2004 v budove Magistratu hl.m.Prahy

02.06.2004  |  127× přečteno      vytisknout článek

Zaznam z jednani Fora pro udrzitelny rozvoj, ktere se uskutecnilo 10. května 2004 v budove Magistratu hl.m.Prahy

Rada vlády pro udržitelný rozvoj

Úřad vlády ČR
Nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1 - Malá Strana

Telefon: 420 224 002 417
Fax : 420 224 002 305
rvur@vlada.cz

Rada vlády pro udržitelný rozvoj (dále jen Rada) byla zřízena usnesením vlády č. 778 ze dne 30. července 2003 jako stálý poradní, iniciativní a koordinační orgán vlády České republiky pro oblast udržitelného rozvoje a strategického řízení. Usnesením vlády č. 836 ze dne 6. srpna 2003 byl schválen statut Rady.

Předsedou Rady byl jmenován místopředseda vlády pro výzkum a vývoj, lidská práva a lidské zdroje PhDr. Petr Mareš, CSc, místopředsedy pak ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban, ministr práce a sociálních věcí Ing. Zdeněk Škromach a ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek. Členy Rady jsou zástupci ústředních orgánů státní správy, územní samosprávy, sociálních partnerů, akademické obce a neziskového sektoru.

Rada ve své činnosti iniciuje, koncipuje, koordinuje, sleduje, vyhodnocuje a podporuje strategické dimenze v řízení státu. Navrhuje opatření ke sladění dlouhodobých záměrů a cílů se střednědobými a krátkodobými cíli a programy v souladu s principy udržitelného rozvoje. Sleduje a vyhodnocuje globální jevy a rozvojové příležitosti a navrhuje včasné a odpovídající reakce státu na ně. Rada rozpracovává, koordinuje a sleduje uplatnění principů udržitelného rozvoje při dosažení dynamické rovnováhy jeho složky ekonomické, sociální a environmentální.

Činnost Rady se zaměřuje především na:

  • zpracování Strategie udržitelného rozvoje ČR,
  • metodickou koordinaci koncepčních dokumentů,
  • dopracování Střednědobé koncepce sociálního a ekonomického rozvoje.

Aktuálně

   Fórum pro udržitelný rozvoj - se konalo 10. května 2004 v budově Magistrátu hl. m. Prahy.

   Druhá pracovní verze Strategie udržitelného rozvoje - dokument ke stažení (soubor ve formátu Adobe PDF, velikost cca 395 kB). Podklad pro jednání Fóra pro udržitelný rozvoj, předložený Ústavem pro ekopolitiku, o.p.s., a DHV CR, s.r.o., po zpracování připomínek z druhého kola veřejné e-mailové diskuse, krajských kulatých stolů, rezortů atd.

   Stručné shrnutí druhé pracovní verze Strategie udržitelného rozvoje - dokument ke stažení (soubor ve formátu Adobe PDF, velikost cca 179 kB). Podklad pro jednání Fóra pro udržitelný rozvoj.

   Krajské kulaté stoly - série krajských kulatých stolů se uskutečnila pro osm krajů celkem v šesti místech od 6. dubna do 21. dubna 2004. 

          Připomínkydokument ke stažení (soubor ve formátu Adobe PDF, velikost cca 145 kB). Soupis některých připomínek k první pracovní verzi Strategie udržitelného rozvoje, které zazněly na krajských kulatých stolech.

   První pracovní verze Strategie udržitelného rozvoje - dokument ke stažení (soubor ve formátu Adobe PDF, velikost cca 480 kB). Podklad pro druhé kolo veřejné e-mailové diskuse a pro krajské kulaté stoly. Zpracovaly Ústav pro ekopolitiku, o.p.s. a DHV CR, s.r.o.

       Některé z rozsáhlejších připomínek k první pracovní verzi Strategie udržitelného rozvoje:

         Připomínky CESES - dokument ke stažení (soubor ve formátu PDF).

         Připomínky Hnutí DUHA - dokument ke stažení (soubor ve formátu PDF).

         Připomínky MPO - dokument ke stažení (soubor ve formátu PDF).

         Připomínky MF - dokument ke stažení (soubor ve formátu PDF).

Proběhlo

   Druhé kolo veřejné e-mailové diskuse - veřejná e-mailová diskuse k rozšířené osnově proběhlo od 2. dubna do 16. dubna 2004

   Akce, novinky a dokumenty Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Statut Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Jednací řád Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Členové Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Sekretariát Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj

   Výbory Rady vlády pro udržitelný rozvoj


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist