Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Žádost o dotaci se předkládá v tištěné i digitální podobě

02.09.2004  |  zdroj: Podniky a trhy  |  124× přečteno      vytisknout článek

Žádost o dotaci se předkládá v tištěné i digitální podobě Jedním z informačních zdrojů, kde mohou podnikatelé získat údaje o podmínkách dotací ze strukturálních fondů Evropské unie, je Ministerstvo průmyslu a obchodu. Některé časté dotazy a odpovědi uvádíme.

V jaké formě a v kolika výtiscích se předkládají žádosti do programů OPPP?
Žádost o dotaci je nutné předložit jak v tištěné verzi, tak na digitálním médiu (například na CD, disketě). Z příloh se v elektronické podobě předkládají pouze některé (podle specifikace v žádosti ke konkrétnímu programu). Žádost a její přílohy se předkládají v pěti pare (jeden originál a čtyři kopie). Výjimku tvoří program Reality, kde žadatel předkládá pouze jeden originál a jednu kopii. Žádost o úvěr se podává v jednom výtisku.

Co je nově vytvářený Registr poradců? Jakých oblastí se bude poradenství týkat a jaké podmínky musí splňovat firma, která se chce do Registru zapojit?
Cílem tohoto projektu je usnadnit podnikatelům výběr poradce z databáze akreditovaných poradenských firem poskytujících kvalitní služby. Agentura CzechInvest zaručí podnikatelům kvalitu služeb poradenských a konzultačních firem zařazených v Registru.
Registr bude členěn do několika hlavních subregistrů, na jejichž konečné podobě se momentálně pracuje. Předpokládáme, že struktura registru bude zhruba následující:
[*] Obecné poradenství - registr firem, které poskytují podnikatelům konzultace k základním podnikatelským činnostem. Patří sem poradenství pro začínající podnikatele, poradenství v oblasti financí, lidských zdrojů, marketinku, inovací, jakosti a podobně.
[*] Speciální poradenství - registr firem, které poskytují poradenství v úzce specializovaných oblastech, například v oblasti klastrů, ekologie, energetiky, standardu EFQM.
[*] Projektové poradenství - registr firem, které poskytují služby v oblasti přípravy projektů předkládaných podnikateli pro získání dotací, zejména z programů financovaných ze strukturálních fondů EU.
[*] Vzdělávání - registr vzdělávacích firem a institucí doplněný o seznam kursů, seminářů a dalších školicích akcí pro podnikatele.
Poradci budou do registru zařazováni na základě splnění stanovených kritérií a doporučení výběrové komise. Přesný seznam výběrových kritérií prozatím není stanoven, rámcově se bude jednat o:
[*] Základní kritéria vyplývají z obecných požadavků stanovených právními normami, případně dalšími dokumenty (například Programovým dodatkem Operačního programu Průmysl a podnikání). Zájemce o zařazení do Registru nesmí být v likvidaci, nesmí na něj být prohlášen konkurs (případně zamítnut pro nedostatek majetku), nesmí mít daňové nedoplatky ani nedoplatky na sociálním a zdravotním pojištění, musí splnit požadavek na bezúhonnost.
[*] Speciální kritéria se vztahují k odbornosti a profesní zkušenosti zájemce o zařazení do Registru. Zájemce je dokládá profesním životopisem, dokladem o dosaženém vzdělání, referencemi apod.
[*] Pro zařazení do některých subregistrů se bude vyžadovat i předložení projektu.
Zájemci, kteří chtějí být zařazeni do Registru poradců, se mohou již nyní předběžně registrovat na stránkách www.czechinvest.org

Naše firma obdržela informaci, že program Marketing končí, přitom je jedním z nově vypsaných programů v rámci OPPP. Je tato informace správná?
Žádostmi, pokládanými v loňském roce skončil program Marketing 2001 - 2004, financovaný z národních zdrojů. Nový program se stejným názvem, Marketing, je jedním z 11 programů v rámci Operačního programu Průmysl a podnikání, které jsou schváleny na období 2004 až 2006. Žádosti mohou být předkládány od 1. července letošního roku.
Otázky na téma "Jak získat peníze ze strukturálních fondů EU" můžete posílat na e-AUTOR-DOMICIL: i@economia.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist