Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nabídka služeb k MA21

22.09.2004  |  zdroj: ČEÚ  |  127× přečteno      vytisknout článek

Nabídka služeb k MA21

Dobrý den,

nabízíme Vám některé služby, které bezplatně poskytujeme a které byste mohli využít při řešení problémů ve Vašem regionu.

Jedná se především o:

INFORMAČNÍ SLUŽBY:

1.      Webová stránka http://www.ma21.cz – představuje rozcestí informací k MA21 a udržitelnému rozvoji v ČR. Jsou zde k dispozici jak informace o procesu MA21 a principech udržitelného rozvoje, tak i velké množství informací jako semináře a přednášky, záznamy z konferencí na domácí i mezinárodní úrovni, důležité dokumenty, finanční zdroje, odkazy na důležité organizace, domácí i zahraniční projekty a další. Naleznete tu také Databázi místních Agend 21 v ČR.

2.      „Zpravodaj místní Agenda 21 v ČR“ - elektronický občasník, který přináší aktuální informace o dění v dané oblasti včetně zkušeností z místních Agend 21 z českých i zahraničních obcí a regionů, výstupy z domácích a mezinárodních konferencí a řadu podnětných informací týkajících se MA21 a udržitelného rozvoje. K nahlédnutí na stránce http://www.ceu.cz/edu/odd/zpravodaj.htm. Elektronickou verzi Zpravodaje v současné době pravidelně odebírá více než 300 zájemců a v případě Vašeho zájmu ho budeme zasílat na Vámi zvolenou e-mailovou adresu/y.

3.      Aktuální informace o místních Agendách 21 – elektronickou formou zasílané  informace o všem důležitém, co se děje na poli problematiky MA21 a udržitelného rozvoje – chystané semináře a přednášky, záznamy z konferencí na domácí i mezinárodní úrovni, důležité dokumenty, finanční zdroje apod.

4.       Databáze místních Agend 21 v ČRdatabáze obcí, měst a regionů které jsou aktivně zapojeny do  procesu MA21. Je zde uvedeno, zda a jaké dokumenty k MA21 byly přijaty (např. strategické plány rozvoje, deklarace aj.), zda v místě pracuje koordinátor nebo skupina, kdo MA21 realizuje, s kým spolupracuje, akce, aktivity, průběh procesu atd. Velmi nápomocna je část, do které účastníci zaznamenávají vlastní zkušenosti, doporučení, úspěchy a neúspěchy. Tento přehled místních Agend 21 v České republice slouží nejenom k získávání informací o probíhajících MA21 ve městech a regionech, ale je také platnou pomocí pro začínající či rozvíjející se místní Agendy 21 v ČR. Databáze je současně vhodnou prezentací obcí a regionů na domácí i zahraniční scéně.

5.      Informační služby – možnost vyhledávat v Informačním systému na adrese: http://www.ceu.cz/edu/is/evvo/is_formular.asp dle zadaných kritérií nebo možnost zadat dotaz.

6.      Kontakty na Národní síť Zdravých měst ČR– tento projekt uplatňuje principy místních Agend 21 a města, která jsou do něj zapojena, jsou vzájemně propojena v „národních sítích“ po celé Evropě. Česká Zdravá města, obce a regiony zastřešuje a reprezentuje na mezinárodní úrovni asociace Národní síť Zdravých měst České republiky. Členství v NSZM ČR je otevřeno všem typům municipalit (městům, krajům, mikroregionům, obcím a městským částem). My Vám můžeme poskytnout kontakty NSZM ČR a na členská města, obce a regiony sítě Zdravých měst, které místní Agendy 21 již uskutečňují.

Jestliže se rozhodnete některé z uvedených služeb využít, dejte nám prosím vědět na naši e-mailovou adresu: halina.adamkova@ceu.cz, eva.neckarova@ceu.cz, Můžete s námi rovněž komunikovat telefonicky na tel. č.: 267 225 305 anebo písemně na adrese: ČEÚ OEVVO, Kodaňská 10, Praha 10, 100 10.

S pozdravem a přáním hezkého dne    

Ing. Halina Adámková
Oddělení EVVO
Český ekologický ústav
Kodaňská 10, 100 10 Praha 10
tel: 267 225 305
e-mail: halina.adamkova@ceu.cz
http://www.ma21.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist