Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na konferenci Jak plánují města, obce a regiony ČR svůj rozvoj?

29.10.2004  |  123× přečteno      vytisknout článek

Jedenáctá konference asociace Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM ČR) se uskuteční 3. listopadu 2004 v reprezentačních prostorách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Letos se zaměří na téma: Jak plánují města, obce a regiony České republiky svůj rozvoj? Konference pořádaná pod záštitou ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody a ministra životního prostředí Libora Ambrozka je určena zejména představitelům měst, obcí a regionů, ale i odborníkům zabývajícím se strategickým plánováním a řízením.

V dopolední části programu se účastníci seznámí s aktuálními informacemi o realizaci mezinárodního Projektu Zdravé město a místních Agend 21** ve městech, obcích a regionech v rámci NSZM ČR. Odpoledne budou prezentovány výstupy rozsáhlého výzkumu zaměřeného na kvalitu strategického plánování municipalit*** v ČR s ohledem na udržitelný rozvoj a zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů. Tento výzkum realizovala v letech 2003 – 2004 NSZM ČR za podpory Státního fondu životního prostředí ČR a na jeho výsledky navazuje NSZM ČR v současnosti dalšími konkrétními aktivitami a projekty přímo ve vybraných městech a krajích – např. ekologické audity škol, ekologická stopa školy a města, určování evropského indikátorů místní udržitelnosti „Mobilita a místní přeprava cestujících“ a „Spokojenost občanů s místním společenstvím“ aj.  Součástí konference bude i prezentace případové studie města Vsetína, které představí svůj postup strategického plánování a řízení s ohledem na udržitelný rozvoj, zapojování veřejnosti apod.
Konference je zároveň příležitostí k setkání se zahraničními partnery NSZM ČR, reprezentanty ústředních orgánů státní správy i s odbornými partnery NSZM ČR na národní úrovni. 


* Národní síť Zdravých měst ČR – asociace sdružující města, obce a regiony realizující mezinárodní Projekt Zdravé město WHO (PZM). PZM iniciovala Světová zdravotní organizace (WHO) v roce 1988. NSZM ČR má dnes 47 členů, s regionálním vlivem na 1101 měst a obcí a 2,2 milionu obyvatel (22% populace ČR). Členy této asociace jsou i někteří z odborných partnerů na národní úrovni – např. Český ekologický ústav o. p. s. aj. Více informací o NSZM ČR  naleznete na internetových stránkách www.nszm.cz

** místní Agenda 21 – základní součást „Zdravého města, obce, regionu“, mezinárodní program zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni (města, obce, regiony). V ČR podle místní Agendy 21 postupují např. radnice Zdravých měst. Cílem je vytváření procesů, které příznivě ovlivní kvalitu života nejen součastných obyvatel měst, ale také život generací jejich dětí, to vše ve spolupráci s veřejností. Udržitelný rozvoj je jedním z cílů EU a OSN.

*** Municipalita – město, obec, region

Příloha:
Program konference

Kontakt pro další informace:
Spiralis, o.s.
Markéta Židlická,  Tel: 222 25 16 19, 776 578 069,   Email: zidlickam@spiralis-os.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist