Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

XI. KONFERENCE NSZM ČR, 2004

19.11.2004  |  125× přečteno      vytisknout článek

XI. KONFERENCE NSZM ČR, 2004

Dne 3. listopadu 2004 se v Černínském paláci uskutečnila XI. Konference Národní sítě Zdravých měst ČR s hlavním tématem „Jak plánují města, obce a regiony ČR svůj rozvoj“. Akce byla podpořena z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.
Záštitu nad konferencí převzali
RNDr. Libor Ambrozek,
ministr životního prostředí,
JUDr. Cyril Svoboda,
ministr zahraničí,
kteří se Konference osobně zúčastnili.
Přítomna byla řada médií, mimo jiné Česká televize a Český rozhlas.
Konference se zúčastnilo celkem 125 osob, zejména z řad zástupců obcí, měst a regionů ČR - členských i nečlenských municipalit NSZM ČR. Významnou skupinou byli zástupci krajských zdravotních ústavů a hygienických stanic, zástupci nevládních
organizací i firem.
MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR
STÁTNÍ FOND ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR

Úvodní část Konference se zaměřila na prezentaci aktuálních informací o realizaci Projektu Zdravé město WHO a místních Agend 21 v rámci asociace NSZM ČR.
Vedoucí české Kanceláře WHO v Praze stručně představila další komunitní projekty WHO, jako jsou „Škola podporující zdraví“ a „Zdravé pracoviště“.
Součástí dopoledního bloku byly prezentace zahraničních účastníků:
– UNDP, Regionální centrum v Bratislavě, k tématu „Capacity 2015 a aktivity UNDP podporující udržitelný rozvoj“ – Asociácia Zdravých miest Slovenska, s prezentací aktivit asociace sdružující Zdravá města na Slovensku.
Prezentující:
• MUDr. Olga Sehnalová
(Národní síť Zdravých měst)
• JUDr. Jiří Hlaváček
(Ministerstvo životního prostředí)
• MUDr. Alena Šteflová
(Kancelář WHO v Praze)
• Milan Chrenko
(Regionální centrum UNDP, Bratislava)
• Mgr. Ingrid Huňavá
(Asociácia Zdravých miest Slovenska)
Odpolední část Konference se zaměřila na prezentace projektů NSZM ČR ke strategickému plánování a řízení svých členských měst a regionů. Speciální výstup byl věnován výsledkům dvouletého projektu „Místní Agendy 21 v programech sociálního a ekonomického rozvoje municipalit: Současný stav v ČR a posílení zájmu měst a obcí o MA21“, který byl v letech 2003-2004 podpořen Státním fondem životního prostředí ČR. V rámci projektu proběhl dosud nejrozsáhlejší průzkum kvality strategického plánování ve městech, obcích a regionech České republiky s ohledem na udržitelný rozvoj a zapojení veřejnosti.
Zástupce města Vsetína prezentoval úspěšný postup Zdravého města v rámci strategického řízení s respektováním udržitelného rozvoje na základě procesu místní Agendy 21.
Prezentující:
• Ing. Petr Švec
(Národní síť Zdravých měst)
• Ing. Jan Přikryl, CSc.
(odborný spoluřešitel projektu)
• Ing. Miroslav Andrt
(Národní síť Zdravých měst)
• Ing. Milan Půček, MBA
(Město Vsetín)

V rámci XI. Konference NSZM ČR bylo předáno ocenění Městu Vsetín jako „Městu s největším přínosem pro rozvoj Metodiky NSZM ČR v roce 2004“.
Ocenění bylo předáno za inspiraci k propojení komunitní části strategického plánu (Plán zdraví a kvality života) s expertní částí strategického plánu (za použití metody Balanced Scorecard).
Ocenění z rukou předsedkyně NSZM ČR, MUDr. Olgy Sehnalové, osobně převzal Jiří Čunek, starosta města Vsetína.
Bližší informace k XI. Konferenci NSZM ČR, včetně fotodokumentace a uvedených prezentací naleznete na webových stránkách www.nszm.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist