Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Návrh pražského programu odpadového hospodářství v prosinci schválen

19.01.2005  |  123× přečteno      vytisknout článek

Návrh pražského programu odpadového hospodářství v prosinci schválen

Plán odpadového hospodářství Tisk

Plán odpadového hospodářství hl.m. Prahy (dále jen „POH hl.m. Prahy“) zpracovává Hlavní město Praha v samostatné působnosti dle § 41 a 43 zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech a o změně některých dalších zákonů v platném znění (dále jen „zákon o odpadech“).

Výchozím podkladem pro zpracování POH hl.m. Prahy je Plán odpadového hospodářství ČR.

Dalšími podklady jsou schválené koncepční dokumenty hl.m. Prahy, jakými jsou Strategický plán hl.m. Prahy a Územní plán sídelního útvaru hl.m. Prahy. Zároveň respektuje i priority České republiky v oblasti ochrany životního prostředí, které jsou stanoveny v dokumentech Statní politika životního prostředí ČR, Surovinová politika ČR, Akční plán zdraví a životního prostředí ČR a Státní energetická koncepce schválená usnesením vlády č. 211 ze dne 10.3. 2004.

Účelem POH hl.m. Prahy je vytvoření podmínek pro předcházení vzniku odpadů a nakládání s  nimi v  souladu se zákonem o odpadech. Cílem je navrhnout takový integrovaný systém nakládání s odpady, který zefektivní současný systém a upřednostní materiálové využívání odpadů před jejich odstraněním.

POH hl.m. Prahy je zpracován na období 10 let, tj. na období let 2004 až 2013.

Jedná se o krajský plán odpadového hospodářství, který stanoví základní pravidla pro nakládání s odpady na území kraje a je podkladem pro zpracování navazujících plánů odpadového hospodářství původců odpadů.

POH hl.m. Prahy je rozčleněn do tří částí:

Návrh Plánu odpadového hospodářství hl.m. Prahy  byl schválen dne 14.12. 2004 Radou hl.m. Prahy (usnesení č. 2134)

Po dokončení procesu posuzování vlivu POH hl.m. Prahy na  životní prostředí bude Zastupitelstvu hl.m. Prahy předložen návrh obecně závazné vyhlášky, kterou bude vyhlášena Závazná část POH hl.m. Prahy. Členění Závazné části POH hl. m. Prahy odpovídá požadavkům zákona o odpadech a definuje cíle odpadového hospodářství hl.m. Prahy a opatření k dosažení těchto cílů.

Závazná část POH hl. m. Prahy bude po schválení závazným podkladem pro rozhodovací a jiné činnosti příslušných správních úřadů a samosprávy v oblasti odpadového hospodářství.

Všechny relevantní dokumenty a výstupy (včetně pozvánek na veřejná projednávání) SEA POH Praha budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách zpracovatelů SEA – tj. na www.reccr.cz/sea.htmlZDROJ: MHMP


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist