Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ministr Ambrozek bude s kolegy jednat o chudobě, rovných příležitostech či zajištění pitné vody

18.02.2005  |  zdroj: MŽP  |  124× přečteno      vytisknout článek

Ministr Ambrozek bude s kolegy jednat o chudobě, rovných příležitostech či zajištění pitné vody

Ministr  životního  prostředí  České  republiky  Libor  Ambrozek se ve dnech 21. – 23. února 2005 zúčastní 23. zasedání Řídící rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a 6. Globálního fóra ministrů životního prostředí, která se konají v Nairobi (Keňa).

 

Ministři životního prostředí budou v Nairobi diskutovat o některých otázkách, týkajících se plnění Rozvojových cílů tisíciletí [1]. Především se zaměří na likvidaci chudoby ve vztahu k životnímu prostředí, na problematiku rovných příležitostí mužů a žen a posílení aktivní účasti žen v plánovacích a rozhodovacích činnostech v oblasti životního prostředí a na integrovanou ochranu a řízení vod.

 

Ministr Ambrozek využije účasti na zasedání Řídící rady UNEP a Globálního fóra k řadě dvoustranných jednání s partnery z mnoha zemí (především rozvojových) a také k mnohostranným koordinačním schůzkám v rámci členských států Evropské unie.

 

Další informace:

http://www.unep.org/gc/gc23/index-flash.asp

http://www.rozvojovka.cz

http://www.un.org/millenniumgoals

www.mzv.cz

www.env.cz

 

Poznámky:

[1] Jaké jsou rozvojové cíle tisíciletí:

 

1. Odstranit extrémní chudobu a hlad

Úkol do roku 2015: snížit na polovinu počet lidí, kteří žijí z méně než 1 USD na den a trpí hladem.

 

2. Dosáhnout základního vzdělání pro všechny

Úkol do roku 2015: Zajistit, aby všichni chlapci a všechny dívky dokončili základní vzdělání.

 

3. Prosazovat rovnost pohlaví a dát více příležitostí ženám

Úkoly do roku 2005 a 2015: Odstranit nerovnosti mezi pohlavími v základním a středním školství do roku 2005 a na všech úrovních do roku 2015.

 

4. Snížení dětské úmrtnosti

Úkol do roku 2015: Snížit úmrtnost dětí do pěti let o dvě třetiny.

Každoročně umírá asi 11 milionů dětí mladších pěti let umírá každý rok z příčin, jimž je možné zabránit.

 

5. Zlepšení zdraví matek

Úkol do roku 2015: Snížit podíl porodní úmrtnosti matek o tři čtvrtiny.

 

6. Zamezit šíření HIV/AIDS, malárie a tuberkulózy

Cíl do roku 2015: Zastavit a zvrátit šíření HIV/AIDS, malárie a dalších chorob.

 

7. Zajistit trvalou udržitelnost pro životní prostředí

Úkoly do roku 2015 a 2020: Integrovat principy trvale udržitelného rozvoje do státních politik a zabránit ztrátám přírodního bohatství. Do roku 2015 snížit počet lidí bez přístupu k pitné vodě na polovinu. Do roku 2020 dosáhnout výrazného zvýšení kvality života minimálně 100 milionů obyvatel příměstských chudinských čtvrtí.

 

8. Posilování světového partnerství pro rozvoj

Úkoly do roku 2015: Zejména vyspělé země jsou vyzývány ke splnění následujících úkolů:

Zpřístupnění trhů: zajistit volný přístup na své trhy pro zboží vyprodukované v chudých zemích - přijmout politiku bezcelního a beztarifního přístupu na své trhy pro veškeré zboží z nejzaostalejších zemí.

Odpouštění dluhů: zavést do praxe Program snižování tíživosti dluhů těžce zadluženým chudým zemím a odhodlat se ke zrušení oficiálních dluhů těžce zadlužených chudých států, pokud tyto země prokáží své hmatatelné úsilí o snížení chudoby.

V rozvojové pomoci být štědřejší v poskytování rozvojové pomoci zemím, které své prostředky prokazatelně používají na snižování chudoby.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist